Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie B. Piękny gest włoskich klubów. Piłkarze solidarni z ofiarami zamachów w Paryżu

Choć w większości europejskich lig trwa przerwa związana z występami reprezentacjami, na Półwyspie Apenińskim nie wszyscy mają wolne. Gra druga liga włoska, a społeczność Calcio pokazuje pamięć o francuskiej tragedii.
Przypominamy - w piątkowy wieczór w stolicy Francji doszło do serii zamachów terrorystycznych, w wyniku których życie straciło co najmniej 129 osób. Jeden z incydentów miał miejsce w pobliżu Stade de France, i wstrząsnął światem futbolu.

Myślami z poległymi i ich rodzinami byli zawodnicy grający w barażach do Euro 2016. Na stadionach we Lwowie i Solnej, ofiary zbrodni uczczono minutą ciszy. Ponadto reprezentanci Ukrainy i Słowenii odbyli zawody z czarnymi opaskami na rękach.

Wspaniałym gestem wykazali się w niedzielę gracze klubów włoskich - Ternany i Spezii. Ci pierwsi wyszli na plac gry w koszulkach z nadrukowaną flagą kraju położonego nad Sekwaną, a drudzy - ozdobili swoje trykoty hasztagiem #Jesuisparis oraz robiąca furorę w mediach społecznościowych pacyfą, w którą wpisana została wieża Eiffla.

Ponadto kibice drugoligowej Salernitany przygotowali symboliczny transparent pamięci, a na stadionie w Livorno rozbrzmiała Marsylianka.

Słów hymnu Francji uczą się również kibice brytyjscy. We wtorkowy wieczór, w Londynie, odbędzie się spotkanie towarzyskie między Synami Albionu a popularnymi Tricolores. Europejska jedność ma zostać wyrażona poprzez wspólne odśpiewanie francuskiej pieśni narodowej.