Serie A. Empoli wygrywa. Gol i asysta Zielińskiego

Znakomity występ w meczu z Genoą zaliczył reprezentant Polski Piotr Zieliński. Empoli Polaka pokonało Genoę 2:0. Zieliński wpisał się na listę strzelców i zaliczył asystę przy golu Krunica.

Mecz od początku był bardzo wyrównany. Obie drużyny stwarzały sytuacje podbramkowe. Skuteczniejsi byli jednak gospodarze, którzy w pierwszej połowie oddali trzy celne strzały. Po jednym z nich, tuż przed przerwą gola zdobył Krunic. Asystą przy bramce popisał się Piotr Zieliński. Polak pomknął lewym skrzydłem do linii końcowej i celnie dośrodkował do dobrze ustawionego kolegi.

W drugiej połowie częściej przy piłce utrzymywała się Genoa, która dążyła do zdobycia bramki wyrównującej. Empoli skupiło się po kontrach. Taktyka trenera Giampaolo okazała się niezwykle skuteczna, bo w 57. minucie Zieliński po szybkim ataku podwyższył na 2:0. Skrzydłowy reprezentacji Polski dobił głową strzał Maccarone.

Wynik do końca meczu nie uległ zmianie. Empoli wygrało trzeci mecz w sezonie i awansowało na 13. miejsce w tabeli. Genoa jest 14.