Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Bonucci przedłużył kontrakt z Juventusem

28-letni obrońca przedłużył kontrakt z mistrzami Włoch do 2020 roku.
Dotychczasowy kontrakt włoskiego stopera wygasa w 2017 roku, ale już teraz Bonucci zdecydował się przedłużyć umowę o kolejne trzy lata.

Z decyzji zawodnika bardzo zadowolony jest prezydent "Starej Damy" Andrea Agnelli, który bardzo chwalił Włocha. "Widzę, jak Leonardo dojrzał przez te pięć lat. Zmienił się zarówno pod względem piłkarskim, ale również jako człowiek. Przedłużenie kontraktu było prawdziwą przyjemnością. Bonucci może być wzorem dla naszych młodszych piłkarzy".

Sam zawodnik również nie kryje radości i jest bardzo zdeterminowany, by zdobyć nowe trofea z zespołem z Turynu. " Zaczyna się nowa era. Jestem tutaj, by moim doświadczeniem pomóc tym, którzy dołączą do drużyny. Mam mnóstwo wspaniałych wspomnień z ostatnich lat w Juve. Bramka przeciwko Romie była bardzo ważna. Wygranie piątego Scudetto z rzędu nie będzie łatwe, ale mamy wystarczająco motywacji, by sprostać temu wyzwaniu".

Leonardo Bonucci dołączył do Juventusu w 2010 roku z Bari. Szybko stał się filarem obrony "Bianconerich". W barwach "Starej Damy" rozegrał dotychczas 219 spotkań.