Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Komornik zabrał Parmie trzy vany oraz samochód klubowy. Stracą pięć punktów?

Do ośrodka treningowego Parmy wkroczył komornik, który zajął trzy vany oraz samochód klubowy, a konkretnie szarą alfę romeo - donosi ?Mediaset?. To kolejna odsłona chaosu narastającego wokół Parmy.
Samochody zostały zajęte w związku z długami wobec Equitalii, włoskiej agencji podatkowej, wynoszącymi 100 tysięcy euro. Ale zadłużenie brutto całego klubu według "La Gazzetty dello Sport" wynosi 197,4 mln euro.

Klub niedawno zmienił właściciela już po raz drugi w tym sezonie. Kosztował... 1 euro. Piłkarzom od siedmiu miesięcy nie są wypłacane pensje - z tego względu kontrakt rozwiązał Antonio Cassano, do Milanu odszedł Gabriel Paletta, itd. Dodatkowo wczoraj minął termin, jaki zawodnicy oraz sztab szkoleniowy postawili klubowi na uregulowanie wszelkich zaległości. Chodzi o kwotę w przedziale 20-25 mln euro.To może oznaczać wprowadzenie komisarza do klubu, któremu i tak grozi odjęcie pięciu kolejnych punktów (dwa za spóźnienia w listopadzie i trzy za obecne). W tym sezonie Parma została pozbawiona już jednego punktu za problemy finansowe. To oznaczałoby niemal pewny spadek. "Ducali" już teraz zajmują ostatnie miejsce w tabeli i do bezpiecznego miejsca tracą 13 punktów.

Prezes Giampiero Manenti twierdzi, że przelał już pieniądze na konta swoich pracowników. Jednak nikt inny nie jest w stanie potwierdzić tej informacji.

Więcej o obecnych oraz dawnych problemach Parmy można przeczytać w tym tekście.

Co, gdzie, kiedy przed MŚ w Falun [ROZKŁAD]