Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Juventus się zbroi. Przyjdzie Sneijder?

Wesley Sneijder jest głównym celem transferowym Juventusu w zimowym oknie transferowym. Mistrzowie Włoch zrezygnowali ze starań o Xherdana Shaqiriego, by w pełni poświęcić się operacji ściągnięcia Holendra. Oprócz tego Juventus szykuje jeszcze dwa inne transfery.
"Stara Dama" poszukuje ofensywnego pomocnika. Porozumienie z samym piłkarzem nie powinno stanowić żadnego problemu. Do transferu trzeba jednak przekonać jego klub, czyli Galatasaray. Turcy mogą zostać zmuszeni do sprzedaży Sneijdera; w związku z problemami finansowymi zalegają z jego ostatnimi wypłatami i to nie po raz pierwszy w tym sezonie. Jeśli zaległości sięgną trzech miesięcy, Sneijder będzie mógł rozwiązać kontrakt z winy Galatasaray i przejść do jakiegokolwiek klubu za darmo. Jego obecny kontrakt wygasa w 2016 roku. Klauzula odejścia wynosi 20 mln euro, ale w obecnych okolicznościach Juventus będzie starał się znacznie obniżyć kwotę transferową.

Jeśli Juventusowi nie uda się pozyskać Sneijdera, alternatywą jest Alessandro Diamanti. Reprezentant Włoch chciałby odejść z chińskiego Guangzhou Evergrande, ale interesują się nim również inne kluby, takie jak Fiorentina czy Atalanta.

Z wspomnianej Fiorentiny Juventus chce pozyskać bramkarza Norberto Neto. Brazylijczyk oficjalnie ogłosił, iż nie zamierza przedłużać wygasającego w lecie kontraktu. Wtedy powinien podpisać kontrakt z Juventusem, gdzie byłby zmiennikiem Gianluigiego Buffona. Ale do Turynu może trafić wcześniej; Fiorentina chciałaby go sprzedać, by zarobić jakiekolwiek pieniądze. Wtedy do Florencji mógłby trafić niechciany w Juventusie Sebastian Giovinco.

Bliski dołączenia do Juventusu jest Rolando. Za półroczne wypożyczenie obrońcy FC Porto Turyńczycy mieliby zapłacić 300-500 tysięcy euro. Za wykupienie go po tym okresie "Stara Dama" oferuje 4 miliony euro; Porto chce o milion więcej.

Jedyna taka talia kart! Stoch, Kowalczyk, Wlazły... [ZDJĘCIA]