Superpuchar W³och. Napoli wygrywa z Juventusem po karnych

Napoli wygra³o Superpuchar W³och. Mecz o to trofeum odby³ siê w Katarze, a podopieczni Rafy Beniteza do pokonania Juventusu potrzebowali rzutów karnych. Po dogrywce by³o 2:2.

Strzelanie rozpoczął jednak Carlos Tevez, który już w piątej minucie pokonał Rafaela. W kolejnych minutach pierwszej połowy znacznie lepiej prezentował się Juventus, ale nie zdołał podwyższyć prowadzenia.

Zemściło się to w 68. minucie, kiedy gorszy okres Juventusu wykorzystał Gonzalo Higuain. W regulaminowym czasie gry bramki już nie padły.

W dogrywce również padł remis 1:1 i ponownie gole strzelali Tevez z Higuainem. Ten drugi wyrównał dwie minuty przed końcem dogrywki, czym doprowadził do rzutów karnych.

Pierwsze dwie jedenastki spudłowali Tevez i Jorginho, ale potem piłkarze byli bezbłędni przez długi czas. W końcu nadeszły siódma i ósma seria karnych, w których na cztery próby nie padł żaden gol. W dziewiątej Koulibaly trafił do siatki, a Padoin spudłował i to Napoli zgarnęło Superpuchar Włoch.

Mecz odbył się w Katarze. Na trybunach zasiadło nieco ponad 15 tys. osób.