Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Al Ahly apeluje do Milanu o zmianę na koszulkach

Egipski klub Al Ahly wezwał AC Milan do zaprzestania tytułowania się najbardziej utytułowanym zespołem na arenie międzynarodowej. Egipcjanie twierdzą, że zdobyty właśnie 19. tytuł winduje ich na pierwsze miejsce w tej klasyfikacji.


Al Ahly wygrał w czwartek po raz szósty Superpuchar Afryki, pokonując 3:2 zespół CS Sfaxien w meczu rozegranym w Kairze. Do tej pory Egipcjanie mieli ich osiemnaście, podobnie Milan i Boca Juniors. Teraz tytułują się samodzielnymi liderami klasyfikacji i rzucają wyzwanie słynnemu włoskiemu klubowi.

Milan ma na koszulkach hasło "najbardziej utytułowany klub na świecie", które według Egipcjan powinno być obecnie usunięte jako nieprawdziwe. "La Gazzetta dello Sport" sugeruje, że może zostać po prostu zastąpione przez "najbardziej utytułowany klub w Europie" lub "najbardziej utytułowany europejski klub na świecie".

Koszulki to niejedyne miejsce, gdzie Milan chwalił się swoimi tytułami. Hasło jest obecne także na klubowym autokarze. I wkrótce powinno stamtąd zniknąć.

Galliani: Sprawdzimy te tytuły

- Musimy sprawdzić, czy wszystkie trofea Al Ahly są potwierdzone - powiedział Adriano Galliani, dyrektor generalny Milanu. - W najgorszym wypadku pozostaniemy najbardziej utytułowanym klubem w Europie - dodał.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone