Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoskie media: Salamon o krok od Sampdorii

?La Gazzetta dello Sport? informuje, że jeszcze w ten czwartek może zostać potwierdzone przejście Bartosza Salamona do Sampdorii Genua. Polak ma zostać oddany w rozliczeniu za Andreę Poliego, który ostanie sprzedany do AC Milan.
Oba kluby porozumiały się już w sprawie transferu Poliego, który po bardzo udanym sezonie w Genui przeniesie się na San Siro za 3 mln euro. Dodatkowo Milan ma - według włoskiej prasy - oddać Sampdorii Polaka, który piłkarzem "Rossonerich" jest zaledwie od 31 stycznia.

O ile przejście Poliego jest już pewne, o tyle wciąż nie jest definitywnie potwierdzone, że to właśnie Salamon przeniesie się do Genui. Kwestia ta ma być jeszcze dogadywana pomiędzy klubami. Jeśli do tego dojdzie, to Milan zachowa dla siebie 50 procent karty Polaka

Istnieje także możliwość, że Salamon nie dogada się z Sampdorią w sprawie kontraktu. Wówczas Milan będzie musiał zaoferować klubowi z Ligurii dwóch juniorów.

Od momentu przenosin do Milanu Salamon nie zdołał zagrać choćby jednego meczu w nowej drużynie. Kilka razy znalazł się na ławce rezerwowych, jednak nie dostał od Massimiliano Allegriego szans na grę. Obrońca zadebiutował za to w kadrze Waldemara Fornalika, w której zagrał już trzy spotkania.