Serie A. Wygrana Juventusu. Mistrzostwo coraz bliżej

Juventus Turyn pokonał na wyjeździe Lazio Rzym 2:0. Na sześć kolejek przed końcem Stara Dama ma 11 punktów przewagi nad drugim w tabeli Napoli.

Już od początku meczu spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie. Akcje przenosiły się z jednej strony na drugą. W 8. minucie Vucinić został sfaulowany w polu karnym, a Vidal pewnie wykorzystał rzut karny. Ten sam zawodnik 20 minut później podwyższył prowadzenie. Pomocnik Juventusu wykorzystał błąd obrony Lazio i w sytuacji sam na sam pokonał Marchettiego. Do końca pierwszej połowy gospodarze już się nie podnieśli.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawili się Ederson i Kozak. Obaj rozruszali grę gospodarzy i przez 25 minut można było mieć nadzieję, że w tym meczu jeszcze się coś wydarzy. Jednak od momentu, w którym Kozak nie trafił w bramkę z pięciu metrów, Lazio zaprzestało ataków. Juventus kontrolował sytuację na boisku i dowiózł zwycięstwo do końca. Dzięki temu jest coraz bliżej mistrzostwa.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida