Serie A. Milan zremisował z Napoli w meczu na szczycie

AC Milan zremisował u siebie 1:1 z Napoli w meczu 32. kolejki Serie A. Mediolańczycy wciąż tracą cztery punkty do drugiej pozycji w tabeli.

Tak relacjonowaliśmy na żywo

Mecz był istotny dla układu tabeli. Przed meczem Napoli zajmowało drugie miejsce i wyprzedzało niedzielnych rywali o cztery punkty. Gdyby Milan wygrał, zbliżyłby się do wicelidera na jeden punkt.

Mediolańczycy od początku rzucili się do ataków, ale albo pudłowali pod bramką, albo przegrywali pojedynki z dobrze dysponowanym Morganem de Sanctisem. Napoli próbowało kontrować, ale nie potrafiło stworzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

Decydujące okazało się pięć minut po pierwszej półgodzinie gry. Najpierw prowadzenie dla Milanu zdobył Mathieu Flamini, który doskoczył do piłki odbitej przez Giampaolo Pazziniego i mocnym strzałem umieścił ją przy słupku. Chwilę później odpowiedzieli goście. Marek Hamsik fantastycznie dograł do Gorana Pandeva, a temu pozostało wbić piłkę do bramki z najbliższej odległości.

W drugiej połowie sytuacji bramkowych było znacznie mniej, natomiast gra się zaostrzyła. Sędzia wyrzucił z boiska Flaminiego za brutalny faul, pokazał też siedem żółtych kartek. Remis oznacza, że sytuacja w tabeli się nie zmienia. Na sześć kolejek przed końcem sezonu prowadzi Juventus z przewagą ośmiu punktów nad Napoli i 12 nad Milanem. Juventus swój mecz 32. kolejki z Lazio rozegra w poniedziałek.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida