Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bendtner zawieszony przez własną federację na pół roku

Duńska Federacja Piłkarska zawiesiła napastnika Juventusu Turyn Nicklasa Bendtnera na sześć miesięcy za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Zawodnik nie będzie mógł przez ten czas występować w reprezentacji narodowej.
Piłkarz wydał oświadczenie, w którym napisał, że żałuje tego, co zrobił, i akceptuje decyzję związku. Zaznacza jednak, że brak możliwości gry w reprezentacji narodowej to najgorsze, co może spotkać piłkarza.

Dyskwalifikacja oznacza, że piłkarz nie zagra w meczach eliminacji MŚ przeciwko Czechom i Bułgarom w marcu, oraz Armenii w czerwcu.

Bendtner zatrzymany

Nicklas Bendtner został zatrzymany przez policję w Kopenhadze za jazdę pod wpływem alkoholu. 25-letni napastnik, wypożyczony do włoskiego zespołu z Arsenalu Londyn, leczy obecnie uraz mięśnia przywodziciela.

Do incydentu doszło na jednej z ulic w centrum Kopenhagi. Samochód Bendtnera zatrzymano, gdyż poruszał się po niewłaściwej stronie jezdni. Zanim usiadł za kierownicą, odwiedził restaurację oraz bar sportowy.

Bendtner napisał o całym incydencie na swoim profilu na Twitterze, przepraszając za niego przyjaciół i fanów. Z wpisu wynika, że poziom alkoholu, jaki wykryto w jego organizmie, był niewielki.

"Prowadzenie samochodu po wypiciu alkoholu nie jest w porządku. Biorę na siebie pełną odpowiedzialność. Przepraszam wszystkich przyjaciół i fanów" - napisał piłkarz.