Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Stec: Salamon zastąpi Acerbiego

Bartosz Salamon przeszedł z Brescii do Milanu. Według Rafała Steca przyda się bardziej w obronie niż pomocy. "Będzie rywalizował w rewirze teoretycznie najsłabiej obsadzonym" - komentuje na swoim blogu dziennikarz "Gazety" i Sport.pl.
W ostatnim dniu okienka transferowego AC Milan potwierdził transfer Bartosza Salamona. 21-letni Polak podpisał kontrakt do 30 czerwca 2017 roku. Według informacji "La Gazzetta dello Sport" kosztował 3,5 miliona euro. Transfer na swoim blogu skomentował Rafał Stec, relacjonujący na żywo najnowsze ruchy zawodników między klubami.

"Milan bierze w Salamonie (przynajmniej na teraz) obrońcę, nie defensywnego pomocnika. Polak zastąpi w kadrze Francesco Acerbiego [którego 26 stycznia wykupiła Genua - przypis tka.]. Będzie rywalizował w rewirze teoretycznie najsłabiej obsadzonym, w drugiej linii i napadzie konkurencja wyraźnie mocniejsza" - napisał na swoim blogu Stec.

Polska superjedenastka?

Przy okazji Rafał Stec zastanawia się, jak mogłaby wyglądać reprezentacja Polski oparta jedynie na zawodnikach występujących na Zachodzie.

"Jeśli mi wolno trochę pofantazjować, to nasza reprezentacja może wkrótce składać się WYŁĄCZNIE z przedstawicieli najmocniejszych lig: Szczęsny (Arsenal) - Piszczek (Dortmund), Glik (Torino), Salamon (Milan), Boenisch (Bayer Leverkusen) - Polanski (Hoffenheim), Krychowiak (Reims) - Błaszczykowski (Dortmund), Wolski (Fiorentina), Obraniak (Bordeaux) - Lewandowski (Dortmund). A są jeszcze: Boruc (Southampton), Perquis (Betis), Milik (Leverkusen), Sobiech (Hannover). Powtarzam: rynkowo nasi wykonali ostatnio nieprawdopodobny skok. I zwróćcie uwagę na metryki, to wszystko naprawdę młodzi ludzie..." - pisze Stec.

Więcej o:
Komentarze (16)
Serie A. Stec: Salamon zastąpi Acerbiego
Zaloguj się
 • ptakoryb

  Oceniono 146 razy 132

  No to na papierze wygrywamy z Grecją i może nawet remisujemy z Czechami!

 • thedymero

  Oceniono 32 razy 26

  Kadra rewelacyjna w takim układzie. Może jeszcze Boruc za Szczęsnego, zobaczymy. No i Furman za Polańskiego, a tak wgl to fajnie byłoby zobaczyć grę z dwoma napastnikami, ale no nie oszukumy się - ani Milik ani Sobiech nie są gotowi na mecze na najwyższym poziomie, gdzie trzeba wykorzystywać wszystkie okazje.

 • puch-atek

  Oceniono 53 razy 23

  a Stec kogo zastepuje? Gajowego Maruche?

 • thekozik

  Oceniono 6 razy 2

  właśnie rozmawiałem z Bartkiem przez telefon jest zachwycony tym transferem.

 • giggs88

  Oceniono 2 razy 0

  Kiedy zaczniecie pisać o "polskim" Milanie tak samo jak o "polskiej" Borussii?

 • ant44

  Oceniono 4 razy -4

  żałosne bzdety dla gawiedzi, byleby uzasadnić konieczność bytu sportpasterzy i całego sportbiznesu. A gawiedzi płaci.

 • marcin835638

  Oceniono 10 razy -6

  'Super 11"-alee suchar...!

 • pawel.okropny

  Oceniono 44 razy -6

  Pan Stec to raczej nie powinien się wypowiadać na temat ligi, ekhem drużyny innej niż hiszpańska. Przecież on poza Barceloną i Realem żadnego innego klubu nie dostrzega.

 • cezar85

  Oceniono 11 razy -7

  Co czeka Salamona w Milanie?

  Stolec w szatni, pod prysznicem, w schowku na rękawiczki, w pudełku na płatki, w skrzynce na listy, w d.upie......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX