Puchar Włoch. Juventus pokonał Milan. Złoty gol Vucinicia

Mirko Vucinic bramką w dogrywce zapewnił Juventusowi zwycięstwo 2:1 z Milanem i awans do półfinału Pucharu Włoch.

Milan prowadził od szóstej minuty po golu El Shaaraway'ego, ale już w 12. minucie wyrównał Giovinco. Przez 78 minut obu drużynom nie udało się strzelić bramki i sprawa awansu rozstrzygnęła się w dogrywce. W piątej minucie doliczonego czasu gry Vucinić wymienił serię podań z Paolo De Ceglie i pokonał Marco Amelię. Milan odrobić strata już nie zdołał.

- Cieszę się, że moi piłkarze zapomnieli o ostatniej ligowej porażce i zagrali dziś dobry mecz - powiedział Antonio Conte, trener Juventusu.

Juventus, który grał bez weteranów Andrei Pirlo i Gianluigiego Buffona, w drugim kolejnym roku wyrzucił Milan z Pucharu Włoch. Przed rokiem mediolańczycy odpadli w półfinale.

O finał Pucharu Włoch Juventus zagra z Lazio.