Kartki:Boateng, Mexes, De Jong, Pazzini, Montolivo, Yepes - żółta
Skład:Abbiati - Bonera (50. Abate), Mexes, Yepes, De Sciglio (57. Robinho) - Montolivo, De Jong, Emanuelson - Boateng - El Shaarawy (71. Pazzini), Bojan
Inter
Bramki:Samuel (3.)
Kartki:Nagatomo, Ranocchia - żółta, Nagatomo - czerwona (za drugą żółtą)
Skład:Handanović - Ranocchia, Samuel, Juan - Zanetti, Gargano, Cambiasso, Nagatomo - Coutinho (46. Guarin) - Milito (71. Palacio), Cassano (52. Pereira)
Inter wygrał ważne, bo wyjazdowe derby 1:0. Prowadzenia musiał jednak bronić w dramatycznych okolicznościach.
Pierwsza, i jak miało się okazać, jedyna bramka padła już w 3. minucie. Cambiasso dośrodkował z rzutu wolnego, a pod bramką najprzytomniejszy okazał się Walter Samuel. Milan przez chwilę był ciężko oszołomiony i niewiele brakowało, by w 5. minucie przegrywał już 0:2, jednak Diego Milito strzelał niecelnie. Potem jednak Milan zabrał się do ataków i ostrzeliwał bramkę Hadanovicia pod wszystkimi możliwymi kątami i z najróżniejszych odległości. Do przerwy wyniku nie zmienił.

Po przerwie drugą żółtą kartkę za zagranie ręką otrzymał Nagatomo i Inter od 48. minuty musiał bronić się w dzisiatkę. A miał się przed czym bronić, Milan bowiem rozpoczął huraganowe ataki i marnował niewiarygodne okazje. Najmocniejszymi punktami defensywy Interu byli Ranocchia i Hadanović, którzy bronili w nieprawdopodobnych sytuacjach. W 79. minucie Robihno był zahaczany w polu karnym, sędzia nie odgwizdał jednak jedenastki. Inter zainkasował cenne trzy punkty a Milan notuje czwartą porażkę w sezonie, którego początek może już zdecydowanie uznać za nieudany.