Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoskie media: Boruc może odejść z Fiorentiny

Jak donosi włoska "La Repubblica" Artur Boruc rozważa odejście z Fiorentiny po zakończeniu obecnego sezonu. Kontrakt polskiego bramkarza wygasa dopiero rok później, ale gdyby odszedł już teraz to "Fiołki" mogłyby na tym transferze jeszcze zarobić.
Gazeta sugeruje, że na miejsce w bramce drużyny z Florencji szykowany jest już młody Brazylijczyk Neto. Z kolei Borucem zainteresowane są ponoć kluby głównie z Premier League, m.in. Aston Villa. Duży wpływ na sytuację Polaka może mieć wybór nowego dyrektora sportowego Fiorentiny - stanowisko to jest obecnie nieobsadzone.

Boruc jest piłkarzem "Fiołków" od lipca 2010 roku. Celtic Glasgow zarobił na jego transferze 3,6 miliona euro. Na początku swojej przygody z Serie A Polak siedział na ławce, gdyż niepodważalną pozycję w bramce miał Francuz Sebastien Frey.

Gdy ten jednak w październiku doznał kontuzji, między słupkami stanął Boruc i miejsca tego nie oddał już do dziś. Z początkiem obecnego sezonu Frey postanowił zmienić klub i odszedł do Genoi.

W tabeli Serie A drużyna Polaka zajmuje obecnie piętnaste miejsce i wciąż walczy utrzymanie. Na pięć kolejek przed końcem ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Po skandalu w meczu Serie A - zamknięto stadion w Genui ?