Serie A. Remis Juventusu

Zawodnicy Juventusu zremisowali bezbramkowo w wyjazdowym meczu z Parmą i zaprzepaścili szansę na powrót na pierwsze miejsce w tabeli. Liderem od soboty jest Milan, który wygrał 2:1 na boisku Udinese.

Piłkarze z Turynu mają w zanadrzu jeszcze zaległy mecz, ale w tej chwili tracą do mediolańczyków punkt. Marnym pocieszeniem dla zawodników Starej Damy jest fakt, że meczem z Parmą przedłużyli świetną passę 25 meczów bez porażki, biorąc pod uwagę zarówno spotkania ligowe, jak i pucharowe.

W pierwszej połowie goście mieli wyraźną przewagę. Prowadzenie mogli objąć bardzo szybko, ale po podaniu z rzutu wolnego od Pirlo tylko w słupek trafił Giorgio Cheillini.

Parma poważnie zagroziła turyńczykom dopiero po przerwie. Do wysiłku Buffona zmusił były gracz Juventusu Sebastian Giovinco. Goście nie potrafili stworzyć sobie żadnej klarownej sytuacji. Najbliżej zdobycia bramki był Pirlo, ale jego strzał z dystansu przeleciał minimalnie obok bramki. Pirlo miał jeszcze jedną okazję sześć minut przed końcowym gwizdkiem, ale jego kolejny strzał nie znalazł drogi do bramki.

W innym środowym spotkaniu Atalanta pokonała Genoę 1:0.

Liga Mistrzów. Gorący wieczór w mroźnym Petersburgu ?