Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Fani Milanu cieszą się z dymisji premiera

Podanie się do dymisji przez premiera Włoch - Silvio Berlusconiego wzbudziło sporą radość wśród kibiców AC Milan. Fani mistrza kraju cieszą się, że teraz były szef rządu znów będzie mógł poświęcić się pracy z klubem i poprowadzi go do obrony tytułu.
W wywiadzie jakiego udzielił przed sobotnią rezygnacją, 75-letni rządu powiedział że rozważa ponowne objęcie stanowiska prezesa Milanu. Wypowiedź ta wywołała poruszenie wśród fanów "Rossonerich", którzy na klubowych forach internetowych głośno popierali pomysł Berlusconiego.

"Nareszcie!", "To jest właśnie to, w czym jest najlepszy" - w takim tonie utrzymana jest większość komentarzy. "Berlusconi daj sobie spokój z Włochami i chodź pomóc Milanowi wejść na szczyt, zanim odprowadzą Cię skutego w kajdankach" - napisał inny kibic. Berlusconi jest obecnie oskarżonym w trzech procesach karnych.

Kibice klubu liczą, że pod wodzą starego-nowego prezesa, Milan nawiąże do sukcesów z przeszłości, gdy pięć razy zdobywał Puchar Mistrzów. Pod rządami magnata prasowego klub z San Siro sprowadzał wielkie gwiazdy jak Ruud Gullit, Marco van Basten, Frank Riijkard i później Ronaldinho, Clarence Seedorf, Kaka, czy Rivaldo. Teraz także chcieliby, aby piłkarze tego formatu pomogli klubowi wygrać Ligę Mistrzów.

Berlusconi jest właścicielem Milanu od 26 lat, jednak od kiedy został premierem, przekazał stery swojemu zaufanemu współpracownikowi Adriano Gallianiemu. Oficjalnie pełnił on funkcję administratora generalnego, tymczasem fotel prezesa wciąż pozostawał pusty. Galliani zapytany o ewentualny powrót Berlusconiego, odpowiedział: - Decyzja zależy wyłącznie od niego.

Napastnik Milanu po raz piąty - najlepszym piłkarzem Szwecji ?