Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Milan zainteresowany sprowadzeniem Del Piero?

Szefostwo Juventusu Turyn oznajmiło, że bieżący sezon jest ostatnim, w którym barw klubu będzie bronił Alessandro Del Piero. Wiceprezes AC Milan Adriano Galliani zasugerował w piątek, że mistrz Włoch mógłby być zainteresowany sprowadzeniem legendy ?Starej Damy?.
Po zakończeniu bieżącego sezonu kontrakt Del Piero z Juventusem wygasa. - Nasz kapitan bardzo chciał z nami pozostać jeszcze w tym roku, dlatego obecny sezon jest ostatnim, w którym zakłada naszą koszulkę - oznajmił na początku tygodnia prezes "Starej Damy" Andrea Agnelli.

Del Piero nie zdecydował jeszcze czy i gdzie chce kontynuować piłkarską karierę. Sam wielokrotnie deklarował, że w grę nie wchodzą występy w jakimkolwiek włoskim klubie. Spekuluje się, że swoją przygodę z piłką zakończy raczej w MLS bądź w Katarze.

Tymczasem okazuje się, że sprowadzeniem gwiazdy Juve może być zainteresowany odwieczny rywal "Starej Damy" - AC Milan. - Byliśmy blisko podpisania kontraktu z Del Piero w 1993 roku. To jeden z tych transferów, których najbardziej żałuje. Szczególnie, że naprawdę się nim interesowaliśmy zanim przeszedł do Juve - po cichu zasugerował w piątek wiceprezes Milanu.

- Nigdy nie jest za późno. Nauczyłem się oceniać piłkarzy po formie, nie po wieku. Maldini i Costacurta odeszli na emeryturę mając 40 lat. Inzaghi ma 38 i nadal dla nas gra - kontynuował wywód o Del Piero Galliani. Czy to oznacza, że Milan poważnie myśli o złożeniu oferty legendzie Juve?

Wspaniała kariera Del Piero

Włoski weteran w listopadzie skończy 37 lat. W barwach Juventusu zdobył siedem razy mistrzostwo Włoch, przy czym dwa ostatnie tytuły (z 2005 i 2006 r.) zostały "Starej Damie" odebrane po aferze Calciopoli, w wyniku której klub został zdegradowany do Serie B. Del Piero pozostał wtedy w drużynie, po roku awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej i został królem strzelców drugiej ligi. Del Piero wraz z Juventusem wygrał w 1996 r. Ligę Mistrzów, zdobywając też w tym samym roku Superpuchar Europy i Puchar Interkontynentalny.

Napastnik 91 razy wystąpił w reprezentacji Włoch i zdobył z nią Puchar Świata w 2006 r. Jest także najlepszym strzelcem w historii klubu i ma na koncie najwięcej indywidualnych występów.

Del Piero przeszedł do Juventusu w 1993 roku z drugoligowej Padovy.

Dochodzenie ws. budowy stadionu Juventusu  ?