Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Przejście Aquilaniego do Milanu kwestią dni

Od kilku tygodni mówi się o zainteresowaniu mistrza Włoch pozyskaniem pomocnika Liverpoolu Alberto Aquilaniego. Transfer wydaje się bardzo prawdopodobny po tym jak w środę 27-letni piłkarz również wyraził chęć przejścia do zespołu z Mediolanu.
Temat powrotu Aquilaniego do Włoch pojawił się kilka miesięcy temu. Piłkarz w 2009 roku został kupiony przez Liverpool za 20 milionów euro. Okazało się jednak, że nie prezentuje odpowiedniego poziomu do gry na Anfield Road. Ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Juventusie Turyn.

Po powrocie do Anglii Aquilani szuka nowego klubu i to głównie włoskie kluby są zainteresowane kupnem pomocnika. Podobno pozyskać Włocha chciała AS Roma, Aquilani zaprzeczał jednak by przedstawiciele klubu z Rzymu kontaktowali się z nim. Zdecydowanie bardziej prawdopodobny wydaje się jego transfer do zespołu z Mediolanu. Wcześniej Silvio Berlusconi deklarował, że AC Milan będzie się starał o Aquilaniego.

- Nazwisko Aquilani jest tym, którego szukamy. Razem z Gallianim wiemy już co trzeba zrobić. Wczoraj rozmawiałem z Allegrim [obecny trener Milanu], więc zobaczymy - powiedział Berlusconi.

Transfer wydaje się niemal pewny po tym jak w środę agent Aquilaniego powiedział, że piłkarz również będzie bardzo zadowolony z przejścia do zespołu mistrza Włoch. Na przeszkodzie stanąć może jedynie cena piłkarza. Liverpool chce sprzedać go za 10 milonów euro, tymczasem kilka dni temu w Mediolanie deklarowali, że zapłacą za niego nie więcej niż 6 milionów.