Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Transfery. Eto'o zaakceptował warunki Anżi

?La Gazzetta dello Sport? poinformowała, że napastnik Interu Mediolan Samuel Eto'o zaakceptował ofertę Anżi Machaczkała i od transferu do Rosji dzieli go tylko porozumienie między klubami. Kameruńczyk ma zarabiać niebotyczną kwotę 20 milionów euro za sezon, a Inter dostanie za niego 30 milionów.
Anżi Machaczkała to klub niewyobrażalnie bogaty. Pozyskał już między innymi Roberto Carlosa i Jurija Żyrkowa, ale że uda mu się skusić jednego z najlepszych obecnie napastników na świecie, nie spodziewał się chyba nikt. Jednak, jak donosi "La Gazzetta dello Sport", 30-letni Samuel Eto'o zaakceptował ofertę Rosjan wartą 20 milionów euro rocznie.

- Samuel zaakceptował ofertę Anżi. Teraz trzeba poczekać aż dogadają się kluby, ale transfer jest naprawdę blisko - powiedział agent piłkarza, Claudio Vigorelli.

- Odbyło się nieoficjalne spotkanie. Wysłuchaliśmy ich (działaczy Anżi - red.) oferty, ale to nie jest transakcja, którą można zrobić w jedno popołudnie. Na pewno wrócimy do rozmów - mówił we wtorek dyrektor sportowy Interu Marco Branca.

Eto'o do wicemistrza Włoch trafił w 2009 roku z FC Barcelony. Mimo sukcesów, nie potrafił się zaaklimatyzować we Włoszech i dlatego rozglądał się za nowym pracodawcą. Nerazzurri z kolei potrzebują pieniędzy, aby kupić z Manchesteru City Carlosa Teveza.

"Najbardziej szokujący transfer we współczesnym futbolu"

- To będzie najbardziej szokujący transfer we współczesnym futbolu. Różne dziwa już widzieliśmy - w wąziutkiej elicie najlepiej zarabiających piłkarzy świata jest Argentyńczyk Dario Conca, któremu chińskie Guangzhou Evergrande (!) płaci 10,4 mln dolarów rocznie (...).Samuel Eto'o to przypadek zupełnie innego kalibru. Jest w kwiecie wieku i świetnej formie, nie tylko ja uważam go za drapieżnika wśród grających obecnie napastników najbardziej niebezpiecznego, gdyby wyjechał np. do ligi angielskiej, bez wątpienia nastrzelałby tam kilkadziesiąt goli w sezonie, tak jak strzelał je na boiskach hiszpańskich i włoskich. A jednak zaakceptował propozycję Anżi Machaczkała - pisze na blogu Rafał Stec.

UEFA ogłosiła listę 10 najlepszych piłkarzy w Europie. Kto zwycięży?