Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Trener Realu Madryt: Ronaldo spokojnie może grać do 38 roku życia

Trener przygotowania fizycznego Realu Madryt stwierdził, że Cristiano Ronaldo może grać z powodzeniem do 38 roku życia na najwyższym poziomie. Dlaczego? - Przykłada ogromną wagę do tego co je, co pije, zwraca uwagę, żeby odpoczywać - powiedział dziennikowi Marca Valter Di Salvo.
- Trudno w przypadku Ronaldo określić maksimum jego możliwości, bo nigdy się nie poddaje. Myślę jednak, że spokojnie do 38 roku życia może grać na najwyższym poziomie. Zupełnie jak Ryan Giggs, profesjonalista w każdym calu - Włoch porównał portugalskiego napastnika, do piłkarza Manchesteru United.

Zdaniem trenera Królewskich Ronaldo to osoba niezależna, nie ulegająca wpływom i bardzo ambitna, to właśnie w tych cechach charakteru Portuglaczyka należy szukać klucza do sukcesu.

- Znam go dobrze. Jest nieugięty, uwielbia ciężko pracować. Przykłada wagę nie tylko do tego co je i pije, ale również dokładnie odmierza porcje, wyznacza sobie określony czas na odpoczynek - twierdzi Valter di Salvo.

Ronaldo trafił do stolicy Hiszpanii w 2009 roku za rekordową kwotę ponad 90 milonów euro. Trener przygotowania fizycznego Realu Madyrt, uważa, że klub z Bernabeu zrobił bardzo dobry interes.

- Myślę, że to był świetny zakup i co ważne tani. Ronaldo jak już powiedziałem, może grać na najwyższym poziomie przez wiele lat. Dlatego wszystkie pieniądze wydane na niego się zwrócą - powiedział di Salvo.

Portugalczyk do tej pory w 89 meczach zagranych w barwach Królewskich strzelił 86 bramek. W tym sezonie pobił rekord wszechczasów klasyfikacji strzelców La Ligi zdobywając w sumie 40 goli.

Bajeczna Barcelona pokonała Manchester United ?