Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Apel Mourinho: W przyszłym sezonie więcej fair play

Portugalski szkoleniowiec w ostatnich tygodniach nie rozmawiał z dziennikarzami. Po zakończeniu sezonu na oficjalnej stronie Realu Madryt pojawił się jednak apel Mourinho, w którym kolejny raz atakuje Barcelonę i UEFA. - Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy przestrzegać fundamentalnych sportowych zasad - powiedział trener "Królewskich".
Mourinho kolejny raz atakuje. W specjalnym oświadczeniu na oficjalnej stronie internetowej klubu wzywa do przestrzegania zasad fair play w rozgrywkach La Liga i europejskich pucharach.

Portugalczyk nie rozmawiał z prasą odkąd UEFA nałożyła na niego karę absencji w pięciu kolejnych meczach w europejskich pucharach. Trener Realu Madryt podczas pierwszego meczu z Barceloną w Lidze Mistrzów został wyrzucony z boiska, a na konferencji prasowej ostro skrytykował arbitra po porażce jego zespołu 0:2.

- Mam proste życzenie. Trzeba przywrócić zasady, które nie powinny być przez nikogo zapominane. W tym sezonie niektóre kluby i instytucje o nich zapominały. To powinny być fundamenty naszego sportu - powiedział Mourinho.

Portugalczyk ustosunkował się także do decyzji UEFA, która nie nałożyła sankcji na Sergio Busquetsa za rasistowskie hasła skierowane w stronę pomocnika Realu, Marcelo. - Jeśli mówimy o fair play, respektowanie przeciwników i pokazanie czerwonej kartki rasismowi nie powinno być tylko słowami. To powinny być czyny. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy przestrzegać fundamentalnych sportowych zasad.

Mourinho podziękował także madryckim fanom. - Po zakończeniu sezonu chciałbym podziękować wszystkim fanom Realu Madryt za zaangażowanie i wsparcie dla zespołu i kadry trenerskiej. Pracowaliśmy ciężko i z poświęceniem, ale oczywiście analizy i oceny tego sezonu zostawiamy waszej ocenie - zakończył Portuglaczyk.

- Mógłbym grać do pięćdziesiątki - Jerzy Dudek po końcu kariery w Realu Madryt  »


Więcej o: