Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Sześć klubów chce zapobiec strajkowi

Sześć klubów hiszpańskiej Primera Division podjęło działania prawne, mające na celu uniemożliwienie planowanego przez zgromadzenie ogólne ligi kwietniowego strajku.
Strajk wydłuży sezon w Hiszpanii? ?

"Espanyol Barcelona, Villarreal, Real Saragossa, Athletic Bilbao, Real Sociedad oraz Sevilla złożyły w środę odwołanie do sądu w Madrycie, zmierzające do potępienia umowy przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne Ligi 11 lutego" - czytamy w oświadczeniu klubów.

Jest to reakcja na strajk zaplanowany przez ligę na weekend 2-3 kwietnia. W ten sposób kluby chcą zaprotestować, przeciwko obowiązującej od dawna zasadzie, że jedno ze spotkań co tydzień transmitowane jest za darmo. Od 1997 roku jedno ze spotkań pokazuje otwarta telewizja, podczas gdy pozostałem można obejrzeć wyłącznie w kablówce lub systemie pay-per-view.

Negocjacje podjęte w celu uniknięcia strajku nie przyniosły efektu, co oznacza, że rozgrywki w Hiszpanii potrwają do weekendu 11-12 czerwca zamiast zakończyć się w dniach 21-22 maja.

Sześć klubów określiło strajk jako "reakcję nieproporcjonalną i przedwczesną, sprzeczną z interesami klubów, konkurencji i kibiców oraz niezgodną z prawem".

Strajk miał być także reakcją na nieproporcjonalny podział zysków ze sprzedaży praw telewizyjnych. Według dziennika "AS" Real i Barcelona dostają z tego tytułu 125 mln euro na sezon, kilka razy więcej niż pozostali.

Wolisz Ekstraklasę? Wejdź do gry i Wygraj Ligę! ?