Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jose Mourinho: Mam w Anglii niedokończony interes

- Tęsknię za Anglią, mam tam niedokończony interes - powiedział trener Realu Madryt, Jose Mourinho. - Myślę, że także Anglia chce mnie z powrotem, no nie? - dodał.
Portugalski trener spędził w Chelsea trzy udane lata między 2004 a 2007 r. Poprowadził w tym czasie klub do dwóch tytułów mistrzowskich w Premier League, dwóch Pucharów Ligi i Pucharu Anglii.

Przed przejściem do Realu Madryt Jose Mourinho doprowadził jeszcze na szczyt Inter Mediolan, dwukrotnie wygrywając Serie A, a w ostatnim sezonie także Ligę Mistrzów.

48-latek powiedział, że tęskni za Anglią i po raz kolejny przyznał się, że myśli o powrocie do Premier League.

- Tęsknię za Anglią, moja następna praca będzie właśnie tam - przyznał Mourinho.

- Mam tam niedokończony interes - dodał.

- Myślę, że także Anglia chce mnie z powrotem, no nie? To był najlepszy czas w mojej karierze - wyznał. - Czas spędzony w Chelsea był dla mnie wspaniały jako trenera, a także człowieka rodzinnego. Mojej rodzinie i mnie strasznie się podobało. Nawiązaliśmy tu mnóstwo przyjaźni. Wciąż jesteśmy z nimi w kontakcie, wciąż tu wracamy - powiedział trener Realu.

Mourinho w przeszłości łączony był z objęciem posady trenera Manchesteru United po Aleksie Fergusonie. Ostatnio pojawiły się też pogłoski, jakoby miał przejął Manchester City po Roberto Mancinim.

- Przede mną wciąż trzy lata w Madrycie - zastrzega. - To największy, ale i najtrudniejszy klub na świecie - ocenia.

- Złożyli mi propozycję trzeci raz. Nie mogłem im po raz trzeci odmówić - wspomina.

- Do Włoch musiałem się udać, bo chciałem się tam sprawdzić, to było dla mnie ważne. Wszyscy mówili, że to siedziba gry taktycznej, więc musiałem powiedzieć: dajcie mi spróbować - mówi Portugalczyk.

- Ale to nie Anglia, Anglia jest wyjątkowa. Ludzie we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii pytają mnie, dlaczego tak bardzo kocham Anglię, a ja nie potrafię im tego wytłumaczyć. Po prostu tak jest.
Stu trenerów na stulecie ?