Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Katalońskie "MVP" z 70 golami na koncie

Niesamowite trio Barcelony - Messi, Villa i Pedro - strzeliło w tym sezonie już 70 goli dla Barcelony! Argentyński geniusz ma na swoim koncie 35 goli, natomiast Villa i Pedro strzelili odpowiednio 18 i 17 bramek. Bilans ten odnosi się do wszystkich rozgrywek, w którym bierze udział mistrz Hiszpanii.
Hasło "MVP" jest parafrazą zwrotu Most Valuable Player - Najbardziej Wartościowy Gracz i powstało z pierwszych liter nazwisk (w przypadku Pedro imienia) trzech najlepszych strzelców katalońskiego zespołu. Lionel Messi, David Villa i Pedro są prawdziwym motorem napędowym Barcelony. Dziennik Marca podkreśla, że po meczu z Almerią suma goli zdobytych przez genialne trio osiągnęła liczbę 70.

Bilans Messiego jest wręcz nieprawdopodobny. Argentyńczyk strzelił 19 goli w 17 występach w Primera Division. Dodatkowo dołożył sześć trafień w Pucharze Króla i kolejne sześć w Lidze Mistrzów. Dodatkowo jeżeli weźmiemy pod uwagę hat-tricka, którego zaliczył w Superpucharze Hiszpanii, to doliczymy się 35 bramek w dorobku Messiego.

Argentyńczyka dzielnie wspiera duet Villa - Pedro. Pierwszy z wymienionych graczy zagrał w 19 meczach w lidze i strzelił 14 goli. Hiszpanowi gorzej wiedzie się w rozgrywkach pucharowych. W Lidze Mistrzów Villa dwukrotnie cieszył się ze zdobycia bramki, w Pucharze Króla tylko raz. Trzecim strzelcem drużyny jest Pedro. 11 goli w lidze, cztery w Copa del Rey i trzy trafienia w Lidze Mistrzów dopełnia bilans "MVP". 70 goli pod koniec stycznia... Ile genialne trio zaliczy do końca tego sezonu?

Powrót do Premier League - Mourinho zadecydował ?


Więcej o: