Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sergio Busquets w Barcelonie do 2015 roku

FC Barcelona potwierdziła na swojej stronie o przedłużeniu kontraktu z Sergio Busquetsem do 2015 roku. 22- latek wraz ze swoim agentem na rozmowach w sprawie nowego kontraktu z katalońską potęgą spędzili ostatnie sześć tygodni.
Poprzednia umowa zdobywcy Pucharu Świata z zeszłego roku obowiązywała do 2013 roku. Nowy kontrakt opiewa na znacząco wyższym wynagrodzeniu Hiszpana, większa jest także kwota odstępnego.

Do pierwszego składu Barcelony Busquets trafił w sezonie 2008/09, a jego dobre występy sprawiły, że stał się jednym z ulubieńców szkoleniowca "Katalończyków" Pepa Guardioli. W ostatnich tygodniach istniało prawdopodobieństwo, że Busquets opuści Hiszpanię i zwiąże się z Manchesterem United, ale do tego nie doszło.

- To jedna z najlepszych wiadomości, która mogliśmy otrzymać. Świetnie, że Sergio będzie z klubem tak długo - powiedział uradowany Guardiola.

- Jest jednym z piłkarzy, który pomaga nowo przybyłem obcokrajowcom, a ze względu na styl gry, przejmie role w zespole po starszych kolegach - zakończył.

Kagawa może nie zagrać do końca sezonu ?