Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Higuain nie zagra do maja

Napastnik Realu Madryt Gonzalo Higuain będzie pauzował jeszcze przez cztery miesiące. Piłkarz poddał się operacji kontuzjowanych pleców. Zabieg odbył się w Chicago.
Richard G. Fessler, który operował Gonzalo Higuaina, wierzy, że powrót do pełnej dyspozycji może zająć piłkarzowi nawet rok.

- Zabieg trwał godzinę i piętnaście minut. Nacięcie miało około 5 centymetrów - powiedział Fessler po operacji. - Higuain zostanie jeszcze przez tydzień w Chicago - dodał lekarz.

Zdaniem Fesslera, Argentyńczyk po upływie tygodnia może zacząć już rozciąganie. Po kolejnych dwóch Higuain będzie mógł już biegać. - Operacja przebiegła po naszej myśli, jednak rekonwalescencja zajmie cztery miesiące, natomiast powrót do stuprocentowej sprawności około dwunastu miesięcy - twierdzi lekarz.

- Przy problemach z plecami niektórzy odczuwają ból, inni nie. Nie sądzę, aby u Higuaina nastąpiły jakiekolwiek komplikacje. Wielu piłkarzy i koszykarzy wróciło po tego typu urazach do pełnej dyspozycji - zakończył Fessler.

Wobec kontuzji Higuaina, duży problem ma Real Madryt. "Królewscy" dysponują bowiem jednym nominalnym napastnikiem, który jest zdrowy i gotowy do gry. Jest nim Karim Benzema, który jednak w Madrycie rozczarowuje.

Lewandowski walczy o miejsce Kagawy?