Puchar Króla. Barcelona w ćwierćfinale

FC Barcelona zremisowała na wyjeździe z Athletikiem Bilbao 1:1 i awansowała do ćwierćfinału Pucharu Króla. W pierwszym meczu na Camp Nou był bezbramkowy remis, a gola na wagę awansu zdobył w 75. minucie rewanżu Eric Abidal.

Przez większość spotkania w Bilbao utrzymywał się bezbramkowy remis i zapowiadało się, że zgromadzeni kibice obejrzą dogrywkę.

Na piętnaście minut przed końcem pod bramką rywali przepychał się jednak Leo Messi, który po przejściu dwóch obrońców zagrał piłkę do nadbiegającego Erica Abidala. Ten pewnym strzałem w długi róg dał prowadzenie swojej drużynie.

Gospodarzom udało się wyrównać, gdy w 85. minucie do siatki rywali trafił wbiegający w pole karne Llorente, jednak gol ten nie pozwolił jego drużynie awansować do ćwierćfinału.

Rywalem Barcelony w kolejnej rundzie będzie niespodziewanie Betis Sewilla, który po porażce 1:2 w pierwszym meczu, pokonał w drugim pojedynku Getafe 3:1.

Guardiola rozumie chęć odejścia - Gabriela Milito ?