Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Wzruszający gest Iniesty

Pomocnik FC Barcelony i reprezentacji Hiszpanii w czwartek przekazał władzom Espanyolu Barcelona koszulkę, którą uczcił pamięć nagle zmarłego kapitana Espanyolu Daniego Jarque po strzeleniu zwycięskiego gola w finale mistrzostw świata w RPA.
Jarque, bliski przyjaciel Iniesty, zmarł nagle podczas przedsezonowego obozu Espanyolu we Włoszech w sierpniu 2009 roku. Miał wtedy 26 lat.

Iniesta po strzeleniu zwycięskiej bramki w dogrywce finału mistrzostw świata w lipcu w Johannesburgu, która dała Hiszpanom złoty medal, zdjął koszulkę i milionom kibiców ukazała się biała podkoszulka z niebieskim napisem: "Dani Jarque siempre con nosotros", czyli "Dani Jarque na zawsze z nami". W ten sposób Iniesta uczcił pamięć swojego przyjaciela.

W czwartek podczas specjalnej uroczystości na stadionie Espanyolu Iniesta przekazał koszulkę prezydentowi Danielowi Sanchezowi Llibrze. - Ciężko jest się tym nie smucić. Strzeliłem bramkę, ale o Danim ludzie też będą pamiętać - powiedział bliski płaczu Iniesta. - Nie jest mi łatwo oddać koszulkę, choć wiem, że nie ma dla niej lepszego miejsca - dodał wzruszony piłkarz Barcelony.

W krótkiej uroczystości wzięli udział członkowie rodziny Jarque, Iniesty, piłkarze i pracownicy Espanyolu, a także prezydenci Espanyolu i Barcelony. Koszulka sprezentowana przez Iniestę będzie wmurowana w ścianę tuż obok wejścia numer 21 na Estadi Cornella-El Prat, gdzie swoje mecze rozgrywa Espanyol.

Sanchez Llibre wręczył Inieście pamiątkowy medal i podziękował za gest. - Iniesta to wielki piłkarz, ale jestem przekonany, że kibice Espanyolu także będą o nim ciepło myśleć, gdy skończy karierę - powiedział.

- Cały świat wie, że on jest jednym z najlepszych piłkarzy, a teraz wszyscy zobaczyli także jakim jest człowiekiem - powiedział Ferran Corominas, piłkarz Espanyolu.

Olbrzymie problemy Barcelony z obroną ?