Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. De la Red kończy karierę przez problemy z sercem

Ruben de la Red ogłosił, że z powodów problemów z sercem kończy zawodową karierę. 25-letni były już pomocnik Realu Madryt, który w 2008 roku z reprezentacją Hiszpanii wywalczył mistrzostwo Europy, będzie nadal pracował w ?Królewskich? w roli trenera.
Problemy z sercem dały o sobie znać w październiku 2008 roku podczas meczu Pucharu Króla. Real grał wtedy z trzecioligowym Realem Unión Ir n. W 13. minucie De la Red zasłabł i stracił przytomność. Szybko został zniesiony z boiska i przewieziony do miejscowego szpitala. Przytomność odzyskał już w karetce, ale lekarze zatrzymali go na obserwacji. Przez kilka miesięcy nie było wiadomo, co było przyczyną zasłabnięcia piłkarza podczas meczu. De la Reda wspierali kibice, koledzy z zespołu i władze Realu.

Ostatecznie stwierdzono problemy z sercem, a lekarze ze sztabu medycznego Realu nie pozwolili piłkarzowi, w trosce o jego zdrowie, wrócić do treningów. W czwartek na konferencji prasowej ze łzami w oczach ogłosił, że kończy karierę. - Moja walka z chorobą okazała się daremna, lekarze doradzili mi, bym zakończył karierę. Teraz zaczyna się dla mnie kolejny, równie emocjonujący etap - powiedział.

- Chcę dodać otuchy wszystkim tym, którzy musieli przedwcześnie zakończyć swoją karierę i zarazem podziękować wszystkim za wsparcie - dodał.

- Real widział jak dorastałem odkąd dołączyłem do młodzieżowych drużyn, teraz widzi jak odchodzę. Chcę zostać trenerem. Mogę mieć problemy z sercem, ale cały czas bije ono dla Realu - mówił wzruszony piłkarz, który zaznaczył, że dostał ogromne wsparcie od trenera Jose Mourinho.

Na konferencji prasowej wystąpił razem z nim dyrektor sportowy Realu Jorge Valdano, który potwierdził, że de la Red będzie włączony do sztabu szkoleniowego zespołu.

De la Red był od 1999 roku zawodnikiem Realu. W Primera Division zagrał 48 meczów (31 na wypożyczeniu w Getafe), strzelił trzy bramki. W 2008 roku trener Luis Aragones powołał go do reprezentacji Hiszpanii, która przygotowywała się do mistrzostw Europy. Na złotym dla Hiszpanii turnieju zagrał w jednym meczu - z Grecją strzelił zwycięską bramkę.

De la Red ogłasza zakończenie kariery:


Despedida de Rubén De la Red
ZaA?adowane przez: lobazul. - WiÄ?cej sportowych wideo, profesjonalnych, druA1ynowych i amatorskich