Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Almeria zachęca angielskie kluby do kupna Kalu Uche

Prezydent Almerii Alberto Benito jest gotów rozważyć każdą propozycję za swojego piłkarza. - Nie otrzymałem jeszcze z Anglii żadnej oferty, ale jego transfer to sprawa otwarta - powiedział Hiszpan. Uche do Primera Division trafił z Wisły. Krakowianie zagwarantowali sobie 20 procent z sumy transferu gracza do kolejnego klubu.
O zainteresowaniu nigeryjskim zawodnikiem ze strony angielskich drużyn głośno było po mundialu w RPA. Udany dla piłkarza turniej przyciągnął uwagę Sunderlandu i Fulham. Uche zdobył w Afryce dla swojej reprezentacji dwie bramki. W Almerii jest wyróżniającą się postacią już od dłuższego czasu. W poprzednim sezonie w 27 spotkaniach zdobył 8 goli. W tym, po siedmiu rozegranych kolejkach ma na koncie 3 trafienia.

Londyńczycy pierwszy raz pytali o pomocnika jeszcze latem. Oferowali 2,5 miliona funtów i choć finalizacja transferów była blisko, Uche ostatecznie został w Almerii. Kilka tygodni temu piłkarza podczas ligowego meczu z Malagą obserwowali wysłannicy Sunderlandu. Uche zdobył bramkę, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Zawodnik przechodził do Hiszpanii jako gwiazda polskiej ligi. W umowie między Almerią a Wisłą znalazł się zapis, który gwarantuje polskiemu klubowi 20 procent z sumy transferu piłkarza do innego klubu. Nigeryjczyk obecnie wyceniany jest na 5 milionów funtów. Na konto Wisły w przypadku przejścia piłkarza trafiłby 1 milion funtów, czyli około 4,5 miliona złotych.

Real nie chce Wayne'a Rooneya ?