Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Barcelona zamierza przedłużyć kontrakt z Busquetsem

Młody pomocnik Barcelony Sergio Busquets zostanie wkrótce nagrodzony za wysoką formę nowym kontraktem z klubem prowadzonym przez Pepa Guardiolę - podaje goal.com
22-latek wdarł się do pierwszego składu w pierwszym sezonie pracy Pepa Guardioli na Camp Nou. Od tego czasu Busquets ustabilizował swoją formę - jest czołowym graczem Barcelony oraz reprezentacji Hiszpanii. Dyspozycja jaką prezentuje defensywny pomocnik "zmobilowała" Barcelonę do zaproponowania mu nowej umowy, na o wiele lepszych warunkach.

Według goal.com ekipa Blaugrany jest w trakcie ustalania listy piłkarzy, z którymi należy przedłużyć kontrakty na przyszłe sezony. Działacze mistrza Hiszpanii zaoferowali już nową umowę Daniemu Alvesowi, następny w kolejce jest właśnie Busquets.

Reprezentant Hiszpanii, syn słynnego bramkarza Carlosa Busquetsa, przebywa w klubie z Katalonii od 1990 roku. Jego kontrakt kończy się w 2013 roku, ale jego zarobki są znacznie mniejsze od sumy jaką zarabia większość graczy Barcelony.

Guardiola upatruje w ulubieńcu Vicenta del Bosque piłkarza, który stworzy fundamenty linii pomocy, która będzie brylować w Hiszpanii w przyszłości, dlatego namawia działaczy do przedstawienia Busquetsowi długoletniego kontraktu. Sprawa ma wyjaśnić się w przeciągu kilku następnych tygodni.

Zwierzenia młodego piłkarza: Ferguson był dla mnie jak ojciec... ?