Transfery. 20 najlepszych transferów lata według Goal.com

Zdaniem dziennikarzy serwisu goal.com, królami letniego polowania zostali działacze Barcelony. Zdaniem ekspertów, to właśnie katalończycy dokonali najtrafniejszych transferów.

Tworząc ranking najlepszych transakcji, serwis brał pod uwagę umiejętności piłkarza, to czy zawodnik pasuje do składu swojej nowej drużyny oraz jakie posiada zdolności w kwestiach aklimatyzacji w nowym otoczeniu.

20. Aleksand Kolarov (z Lazio do Manchesteru City, 19,3 mln. euro)

Po trzech sezonach spędzonych w Rzymie, serbski obrońca przeniósł się na Wyspy. To, czego brakowało mu we Włoszech, czyli walkę o najwyższe cele mają mu dać występy w barwach klubu z Manchesteru.

19. Carlos Eduardo (Hoffenheim - Rubin Kazań, 20 mln)

Młody, obiecujący brazylijski zawodnik ma w Kazaniu zrównoważyć stratę sprzedanych niedawno przez Rubin do Zenitu St. Petersburg reprezentantów Rosji - Aleksandra Bukcharowa i Siergieja Siemaka. Na przekonanie do siebie rosyjskich kibiców będzie miał cztery lata.

18. Stephen Ireland (Manchester City - Aston Villa, 9,8 mln)

Irlandczyk przeszedł do Aston Villi w ramach rozliczeń za transfer do City młodego reprezentanta Anglii - Jamesa Milnera. Manchester musiał dopłacić klubowi z Birmingham jeszcze sporą gotówkę i według wielu ekspertów to właśnie "The Viallans" wyszli na tej transakcji zdecydowanie lepiej.

17. Ramires (Benfica - Chelsea, 20 mln)

Długie rozmowy pomiędzy oba klubami, w końcu zaowocowały transferem. Niezwykle utalentowany reprezentant Brazylii podpisał z londyńczykami czteroletni kontrakt. Kibice "The Blues" liczą na to, że w przyszłości będzie stanowił o sile ich drużyny i zdoła godnie zastąpić Niemca Michaela Ballacka.

16. Loic Remy (Nice - Marsylia, 15 mln)

O tym transferze głośno było w całej Europie i to nie tylko dlatego, że Remy jest jednym z najbardziej utalentowanych francuskich piłkarzy. Pierwsze testy medyczne wykazały, że snajper ma wadę serca, przez co Marsylia zawiesiła transfer. Po przeprowadzeniu dalszych, bardziej szczegółowych badań, specjaliści orzekli, że pomimo choroby Remy może profesjonalnie uprawiać futbol. W klubie z Lazurowego Wybrzeża ma zastąpić Seneglaczyka Mamadou Nianga. Najskuteczniejszy zawodnik Ligue 1 ubiegłego sezonu (18 bramek) przeniósł się w przerwie letniej do Fenerbache.

15. Nicolass Burdisso (Inter - Roma, 8 mln)

W ubiegłym sezonie, kiedy przebywał w Rzymie na wypożyczeniu był jednym z najlepszych zawodników zespołu. Nic więc dziwnego, że działacze nie wahali się wydać 8 milionów euro i wykupić Argentyńczyka na stałe. Niezwykle wszechstronny defensor będzie z pewnością wzmocnieniem ekipy Claudio Ranieriego.

14. David Silva (Valencia - Manchester City, 30.2 mln)

Po siedmiu latach gry w Hiszpanii, teraz Silva będzie chciał spróbować swoich sił w Anglii. Stojący w reprezentacji w cieniu Iniesty, Xaviego, czy Fabregasa pomocnik będzie chciał udowodnić, że cena jaką za niego zapłacono, nie była przesadzona. Na jego barkach będzie spoczywała odpowiedzialność za awans Manchesteru do Ligi Mistrzów

13. Milos Krasic (CSKA Moskwa - Juventus, 15 mln)

Status zawodnika w ostatnich miesiącach zmieniał się bardzo często. Choć on sam jasno deklarował, że interesuje go tylko gra dla Juventusu, oba kluby nie mogły dojść do porozumienia i nie wiadomo było gdzie w końcu trafi. utalentowany skrzydłowy może być największym odkryciem Serie A w tym sezonie.

12. Yoann Gourcuff (Bordeaux - Lyon, 20 mln)

Głównym powodem dla którego reprezentant Francji zdecydował się na przejście do Lyonu, była możliwość gry z tym klubem w Lidze Mistrzów. Gdyby został w Bordeaux na grę w pucharach, nie miałby co liczyć, bo zespół ten nie awansował do żadncyh rozgrywek. W Lyonie dołączy do swoich kolegów z kadry - Hugo Llorisa i Jeremy'ego Toulalana.

11. Ricardo Carvalho (Chelsea - Real Madryt, 8 mln)

Jeden z najlepszych defensorów ostatnich lat ma pomóc swojemu rodakowi Jose Mourinho w odbudowaniu potęgi zespołu z Madrytu. To może być jeden z najlepszych transferów Realu w ostatnich latach. Portugalczyk jest gwarantem uporządkowanej gry w obronie.

10. Mesut Oezil (Werder - Real Madryt, 15 mln)

Wystarczyło kilka dobrych występów na mistrzostwach świata, żeby o reprezentanta Niemiec zaczęły bić się najlepsze kluby Europy. Zdecydował się na grę w Madrycie, bo było to jego ogromne marzenie. Z Niemcami łączył go jeszcze roczny kontrakt, dlatego kosztował "tylko' 15 milionów.

9. Mario Balotelli (Inter - Manchester City, 30 mln)

Po wielu tygodniach negocjacji Anglicy dopięli swego i ściągnęli do siebie młodego Włocha. Grając w "City" Balotelli będzie miał okazję do ponownej pracy z Roberto Mancinim, który wprowadzał go do wielkiego futbolu.

8. Simon Kjaer (Palermo - Wolfsburg, 14 mln)

Po dwóch sezonach spędzonych w Serie A, reprezentant Danii przeniósł się do Niemiec. W wyścigu o młodego obrońcę, Wolfsburg wyprzedził takie tuzy europejskiej piłki jak Manchester United, Liverpool czy Milan.

7. Robinho (Manchester City - Milan, 18 mln)

Pozyskanie Brazylijczyka może być dla Milanu zbawieniem lub przekleństwem. Wszystko zależy od tego, jak młody zawodnik będzie potrafił współpracować z innymi gwiazdami mediolańskiej drużyny: swoimi rodakami Ronaldinho i Pato oraz Zlatanem Ibrahimoviciem. Zbiór tak dużej ilości talentów może okazać się mieszanką wybuchową . Oby trenerowi Massimiliano Allegriemu nie eksplodowała ona w jego własnych rękach.

6. Yaya Toure (Barcelona - Manchester City, 29 mln)

Obecność reprezentanta WKS w składzie Manchesteru ma jeszcze zwiększyć jakość angielskiej drużyny w tej formacji. Według samego gracza zmiana barw nie jest dla niego krokiem w tył. Na przenosinach do Anglii z pewnością nie straci finansowo. Z pensją 200 tysięcy funtów tygodniowo będzie w czubie najlepiej opłacanych zawodników Premier League.

5. Diego (Juventus - Wolfsburg, 15.5 mln)

Po pobycie w Serie A Brazylijczyk wraca na stare śmieci i można być pewnym, że w Niemczech odbuduje swoją świetność. Zdaniem dziennikarzy ta liga jest dla niego stworzona.

4. Marouane Chamakh (Bordeaux - Arsenal, wolny transfer)

Wraz z Robinem van Persiem może stworzyć najgroźniejszy atak w lidze angielskiej. Oprócz Arsenalu o Marokańczyka starały się też Liverpool i Tottenham, ale snajper od samego początku był zdecydowany grać dla Kanonierów, którzy jak zdradził - są jego ulubionym angielskim klubem.

3. Zlatan Ibrahimović (Barcelona - Milan 8 mln + 24mln)

Kwota transferu Szweda nie jest dokładnie znana. Kibice Milanu mogą liczyć na to, że snajper będzie imonował skutecznością - jeszcze niedawno seryjnie strzelał bowiem gole dla lokalnego rywala Interu. Z Włoch wyjeżdżał z tytułem króla strzelców, w Hiszpanii do końca się nie odnalazł. teraz ma udowodnić, że najbardziej odpowiada mu właśnie włoski klimat.

2. Javier Mascherano (Liverpool - Barcelona, 21 mln.)

Po zakończonych fiaskiem rozmowach Barcelony z Arsenalem w sprawie transferu Cesca Fabregasa, kataloński klub zagiął parol na reprezentanta Argentyny. Możliwość gry w Hiszpanii tak podekscytowała Mascherano, że jego pozostanie na Anfield wydawało się niemożliwe. Mascherano może być ostatnim puzzlem w układance trenera Guardioli.

1. David Villa (Valencia - Barcelona, 40 mln)

Najdroższy transfer tego lata. Mistrz świata ma zwiększyć siłę ognia i tak fantastycznie spisującej się w ofensywie Barcelony. Villa zdobył z Hiszpanią wszystko co było w ostatnich latach możliwe (mistrzostwo świata i Europy). Teraz chce sięgnąć po najważniejsze trofea klubowe. Grając w zespole z Katalonii okazji do tego nie będzie mu z pewnością brakować.

Kto, gdzie, za ile? ostatni dzień okienka transferowego w Europie ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.