Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sebastien Squillaci dołączy do Arsenalu po testach medycznych

Środkowy obrońca Sevilli Sebastien Squillaci przejdzie dziś testy medyczne w londyńskim Arsenalu. Ich pomyślność jest już jedynym warunkiem koniecznym do spełnienia, aby transfer za kwotę 6,5 miliona funtów stał się faktem.
Hiszpański klub potwierdził podróż defensora do Anglii, w celu dopełnienia formalności medycznych. Zdaniem włodarzy hiszpańskiej drużyny po ich zakończeniu transakcja zostanie ostatecznie sfinalizowana.

Pomimo podpisania kontraktu z Laurentem Koscielnym, "Kanonierzy" nie mogą narzekać na kłopoty bogactwa w linii defensywnej. W letnim okienku transferowym drużynę opuścili Sol Campbell, William Gallas i Mickael Silvestre. Kierownictwo ekipy z Sanchez Pizjuan od dawna informowało o ofercie złożonej przez Anglików, jednak informacji tej nie potwierdzał Arsenal, chcąc do końca utrzymać negocjacje w tajemnicy.

Squillaci, uczestnik tegorocznych finałów Mistrzostw Świata w RPA na swoje żądanie opuścił pojedynek 4. rundy eliminacji Champions League, aby ewentualny udział w spotkaniu nie przeszkodził mu w dalszych występach, tym razem już w czerwono-białej koszulce "The Gunners". Transfer Francuza zbierającego pochlebne recenzje w La Liga był istotnym punktem planu przygotowań Arsenalu do nadchodzącego sezonu.

Odejście podstawowego obrońcy będzie sporym kłopotem dla szkoleniowca Sevilli Antonio Alvareza. Niewielki wybór wśród defensorów z pewnością utrudni skuteczną rywalizację w Lidze Mistrzów, zakładając, że Sevilla uzyska do niej awans. Po porażce 0:1 z portugalską Bragą nastroje w ekipie są dalekie od optymizmu.

Do kadry może powrócić Artur Boruc»


Więcej o: