Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Messi pobije rekord Ronaldo?

Lionel Messi ma dużą szansę na pobicie klubowego rekordu FC Barcelony w ilości bramek strzelonych w jednym sezonie. Jeśli w nadchodzących dwóch kolejkach strzeli 4 bramki, to wyprzedzi w tej klasyfikacji legendarnego Ronaldo.
22-letni Argentyńczyk zdobył do tej pory 31 bramek w lidze, a w całym sezonie, we wszystkich rozgrywkach ma ich już 44.

Barcelona cały czas walczy o tytuł mistrzowski z Realem Madryt. Piłkarze z Katalonii zagrają jeszcze dwa spotkania - w sobotę z Sevillą i z Valladoid w następny weekend. Messi ma więc dwa mecze na to, żeby wyrównać, lub pobić rekord słynnego Brazylijczyka.

Ronaldo w drużynie Blaugrany spędził jeden, być może najlepszy, w całej karierze sezon. W latach 1996-97 zdobył 47 bramek w 49 spotkaniach. W lidze sięgnął po koronę króla strzelców z dorobkiem 34 goli, ustanawiając tym samym rekord klubu.

Trener FCB, Pep Guardiola podkreśla, że Messi, mimo młodego wieku znajduje się na liście 10 najlepszych strzelców w historii klubu. Argentyńczyk jest szósty z dorobkiem 124 goli, wyprzedzając m.in. Patricka Kluiverta (122) i Christo Stoiczkowa (117). Do trzeciego Samuela Eto i Rivaldo (po 130) brakuje mu niewiele. Jednak o pobicie rekordu Cesara Rodrigueza (235) nie będzie łatwo.