Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga hiszpańska. Zidane: nie jestem jeszcze gotowy do roli trenera

Była gwiazda Realu Madryt i reprezentacji Francji Zinedine Zidane uważa, że nie jest jeszcze gotowy do jakiejkolwiek roli trenerskiej w klubie ligi hiszpańskiej. Nie wyklucza jednak, że w przyszłości podejmie się takiego zadania.
Słynny Francuz grał w Realu od 2001 do 2006 roku, kiedy to przeszedł na emeryturę. Florentino Perez, prezes Realu Madryt, powołał Zidana na specjalnego doradcę po tym, jak wydał tego lata 250 mln euro na nowych graczy i zobowiązał się zbudować wielki, galaktyczny Real. Przy tym właśnie projekcie pomagać ma Zinedine Zidane.

Dziennik Marca zapytał Zidana, czy planuje on zająć się jakąkolwiek funkcją trenerską w klubie. - Nie, nie. Na razie o tym nie myślę, ale nie wykluczam, że w przyszłości podejmę się takiego zadania.

- Chcę dowiedzieć się, jak wygląda funkcjonowanie klubu ligi hiszpańskiej od wewnątrz. Gdzie mógłbym się przydać, na razie nie jest to nic związanego z trenerką - dodał Francuz.

- Chcę po prostu pomóc Realowi. Pomóc Florentino w jego wielkim projekcie, dać z siebie jak najwięcej. Florentino wciąż potrzebuje czasu, by jego pomysł wypalił - opowiada o sytuacji w Realu Zidane.

- Mam nadzieję, że moja rola w Realu będzie z sezonu na sezon coraz istotniejsza. Nie zadowala mnie bycie tylko ambasadorem - kończy Zidane.

Po mistrzostwach zrezygnuję - mówi Lippi ?