Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga hiszpańska. Cristiano Ronaldo: Tęsknię za Manchesterem United

- Tęsknię za szefem, chłopakami z drużyny, moją rodziną, którą tam zostawiłem. W Anglii ludzie bardziej kochają piłkę, a w lidze grają mocniejsi piłkarze - powiedział Cristiano Ronaldo, piłkarz Realu Madyt.
SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! ?

Cristiano Ronaldo, który przeszedł z Manchesteru United do Realu Madryt za rekordową sumę 80 mln funtów, powiedział, że chciałby jeszcze kiedyś zagrać na Old Trafford.

- To proste, że tęsknię za Manchesterem United. Spędziłem tam sześć lat i nadal żywo interesuję się losami klubu. Kto wie, może w przyszłości będę mógł tam jeszcze zagrać. To zawsze możliwe - powiedział piłkarz w rozmowie z "News of the World"

Po tej wstępnej deklaracji Ronaldo zaznaczył, że w Madrycie czuje się dobrze. Mimo to gra w Anglii wyraźnie sprawiała mu więcej przyjemności.

- Naprawdę jestem szczęśliwy w Madrycie, wszyscy wiedzą, że to teraz mój klub. Ale tęsknię za Manchesterem, za szefem, za piłkarzami, zostawiłem tam w końcu rodzinę. Myślę, że liga angielska jest czasami bardziej emocjonująca od hiszpańskiej. Ludzie tam naprawdę kochają piłkę nożną, kibice wielbią ją bardziej niż tutaj. Moim zdaniem Primera Division i Premier League to obecnie dwie najmocniejsze ligi na świecie. Tyle tylko, że w Anglii grają mocniejsi piłkarze - zakończył rozmowę Ronaldo

25-letni piłkarz spędził w Manchesterze sześć sezonów, w trakcie których trzykrotnie wygrywał ligę angielską. Ma również na swoim koncie zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Do angielskiego klubu Portugalczyk przeszedł w wieku 18 lat za 12 mln funtów. Wcześniej występował w Sportingu Lizbona. W Manchesterze rozegrał 292 mecze, w których strzelił 118 bramek.