Espanyol złoży protest. Piłkarze Barcy w tarapatach?

Espanyol planuje złożyć oficjalny protest przeciwko ?niesportowemu? zachowaniu piłkarzy Barcelony podczas ostatniego meczu ligi hiszpańskiej. Piątka zawodników miała podobno zachęcać kibiców do przemocy. Barcelona wygrała w derbach Katalonii 2:1

Skandal w derbach Barcelony ?

- Poinformujemy członków narodowej komisji, która zajmuje się walką z przemocą, o tym, jak zachowali się niektórzy z piłkarzy Barcy - powiedział rzecznik Espanyolu Xavi Andreu.

Przypomnijmy: w ostatnim derbowym meczu, Barcelona przegrywała z grającym w dziesiątkę Espanyolem 1-0 do 84 minuty. W 69. minucie spotkania sędzia Luis Medina przerwał spotkanie, po tym jak kibice Barcelony wrzucili racę do sektora zajmowanego przez kibiców Espanyolu.

Później, w 84. minucie spotkania padło wyrównanie, a po kontrowersyjnym rzucie karnym zwycięstwo Barcy dał Leo Messi.

Po tym, jak Argentyńczyk wykorzystał "jedenastkę" kilku zawodników Barcelony podbiegło cieszyć się przed sektorem radykalnych kibiców katalońskiego klubu, którzy są znani jako "Boixos Nois".

Władze Espanyolu uważają to zachowanie za "niesportowe" i "podjudzające do przemocy".

- Zamierzamy dokładnie przeanalizować wideo z nagraniem całego zajścia - poinformował rzecznik Espanyolu.

Kto należał do wspomnianej grupy piłkarzy? Fotografie hiszpańskich dziennikarzy wskazują na pewno na Messi'ego, Eto'o i Henry'ego.

Co grozi Barcelonie ze strony komisji? Może ona nałożyć karę finansową na klub. Może również zabronić kibicom wejścia na stadion. Po meczu została zatrzymana piątka fanów Barcelony.

Henry będzie rozważał odejście z Barcy ?