3
1
4
Leganes
Bramki: Gabriel (32.), Luciano (35.) Kartki: Gabriel, Bustinza - żółta Skład: Serantes - Tito (54. Samuel), Bustinza, Mantovani, Siovas, Rico - Gabriel (64. Bueno), Perez, Timor, Szymanowski (84. Machis) - Luciano
Real Madryt
Bramki: Rodriguez (15.), Morata (18., 23.), Mantovani (48. - sam.) Kartki: Nacho - żółta Skład: Navas - Danilo, Nacho, Ramos, Marcelo - Kovacić (81. Modrić), Casemiro, Rodriguez (72. Isco) - Vazquez, Morata (78. Diaz), Asensio
Real Madryt pokonał na wyjeździe 4:2 Leganes w meczu 30. kolejki ligi hiszpańskiej. Dzięki zwycięstwu Królewscy powrócili na 1. miejsce w tabeli La Ligi.
W starciu z Leganes Zinedine Zidane oszczędzał kluczowych piłkarzy przed sobotnimi derbami Madrytu. Na mecz z broniącym się przed spadkiem zespołem Francuz nie powołał Cristiano Ronaldo, Garetha Bale i Toniego Krossa. Szansę otrzymali zmiennicy i szansy tej nie zmarnowali.

Królewscy zaczęli spotkanie znakomicie. Między 15. a 23. minutą strzelili trzy bramki - na listę strzelców wpisali się James Rodriguez i dwukrotnie Alvaro Morata - i wydawało się, że zamknęli mecz nim ten na dobre się zaczął. Goście za bardzo się jednak rozluźnili. W ciągu 180 sekund do bramki Navasa trafili Gabriel oraz Luciano, a do przerwy Real schodził z prowadzeniem 3:2.

Po zmianie stron emocje w meczu zabił Martin Mantovani, który ręką skierował piłkę do własnej bramki. Od tego momentu tempo spotkania siadło, a Real spokojnie dowiózł korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Dzięki wygranej drużyna Zinedine'a Zidane'a wróciła na 1. miejsce w tabeli, które straciła dwie godziny wcześniej po tym, jak Barcelona pokonała na Camp Nou Sevillę 3:0. Po 30. kolejce Real ma przewagę dwóch punktów nad Katalończykami i jeden rozegrany mecz mniej - po ostatniej serii gier madrytczycy rozegrają zaległe wyjazdowe spotkanie z Celtą Vigo.

W najbliższą sobotę Real podejmie w derbach Madrytu Atletico, a w środku tygodnia, w środę, zmierzy się w Monachium z Bayernem w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów.