Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Złota Piłka "France Football". Mundo Deportivo: Cristiano Ronaldo zwycięzcą!

Cristiano Ronaldo odbierze Złotą Piłkę "France Football" - twierdzi Mundo Deportivo. Piłkarz miał już zostać o tym poinformowany.
Oficjalnie zwycięzca zostanie ogłoszony we wtorek 13 grudnia. Ale już w czwartek - jeśli nie będzie zmiany planów - przedstawiciele francuskiego magazynu przyjadą do Madrytu, by przeprowadzić wywiad z Ronaldo oraz zrobić sesję fotograficzną. Na Santiago Bernabeu odbędzie się również mała ceremonia z tej okazji.

Drugie miejsce ma zająć Lionel Messi. Nie wiadomo, kto zajmie kolejne miejsca. Nominowanych było 30 piłkarzy, w tym Robert Lewandowski (pełna lista tutaj).

Tegoroczny plebiscyt po raz pierwszy od 2010 roku odbędzie się bez partnerstwa FIFA. Przez ostatnich sześć lat "France Football" i międzynarodowa federacja piłkarska przyznawały nagrodę wspólnie. We wrześniu poinformowano jednak, że magazyn zakończył współpracę z federacją, a oba podmioty będę przyznawać dwa niezależne od siebie wyróżnienia. W finałowej trójce nominowanych w plebiscycie FIFA są Cristiano Ronaldo, Lionel Messi i Antoine Griezmann. Uroczysta gala odbędzie się w styczniu 2017 roku.O nich będzie głośno w zimowym oknie transferowym! Są reprezentanci Polski