Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Diego Simeone zostanie trenerem PSG? "Czas rozpocząć nowy etap"

Coraz częściej mówi się o odejściu Diego Simeone z Atletico Madryt. Francuskie media twierdzą, że właściciel PSG Nasser Al-Khelaif prowadzi z Argentyńczykiem zaawansowane rozmowy odnośnie podpisania kontraktu.
Paris Saint-Germain zdobyło w tym sezonie swój czwarty z rzędu krajowy tytuł mistrzowski. Ambicje właściciela klubu sięgają jednak podboju Europy, ale ostatnie występy w Lidze Mistrzów PSG kończyły się na ćwierćfinale. Dlatego coraz częściej mówi się o zwolnieniu Laurenta Blanca.

Według francuskich mediów nowym szkoleniowcem PSG zostanie Diego Simeone. Prezes PSG Nasser Al-Khelaif podobno prowadzi już szczegółowe rozmowy odnośnie kontraktu Simeone. Oficjalnych komunikatów jeszcze nie było, ale jego ostatnie wypowiedzi sugerują nadchodzące zmiany w PSG.

- Chcemy zbudować silny zespół w Europie. Zastanawiałem się nad tym, co się wydarzyło. Wiem, że trzeba dokonać wielkich zmian i trzeba je zrobić przed tym rozpoczęciem sezonu. Po pięciu latach musimy rozpocząć nowy okres - powiedział Al-Khelaif w rozmowie z "Le Parisien".

- Nie powiem szczegółów, ale nadchodzą wielkie zmiany. Rozpocznie się nowy okres, zobaczycie - oświadczył prezes PSG.

Diego Simeone jest związany z Atletico Madryt od niemal pięciu lat, a ich wspólna przygoda to pasmo sukcesów. Pod jego wodzą Atletico zdobyło m.in.: Ligę Europy (2011/12), mistrzostwo Hiszpanii (2013/14), czy doszło do finału Ligi Mistrzów (2014 r.).

Sam Argentyńczyk swoimi wypowiedziami również podsyca plotki. Ostatnio powiedział , że musi przemyśleć swoją przyszłość.

Klopp, Mourinho, Trapattoni Trenowali polskich piłkarzy, czy rozpoznasz kto kogo?[QUIZ]
Czy Diego Simeone powienin odejść z Atletico Madryt?