Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Real Madryt zapłaci Granadzie za mecz z Barceloną? "To normalne"

- Moi koledzy przyznają, że Real może dać nam bonus za urwanie punktów Barcelonie. Według nich bonusy od innych klubów są normalne - przyznał Ivan Kelava, bramkarz Granady.
Walka o mistrzostwo Hiszpanii wkracza w decydującą fazę. W grze zostały już tylko dwa zespoły. FC Barcelona i Real Madryt, które w ostatniej kolejce sezonu stoczą korespondencyjny pojedynek o mistrzowską koronę. Sytuacja jest jasna. Jeżeli Barcelona pokona na wyjeździe Granadę, zdobędzie mistrzostwo. Jeśli jednak straci punkty, a Real Madryt pokona na Estadio Santiago Bernabeu Deportivo La Coruna, to triumfować będą "Królewscy".

Hiszpańska prasa ostro podgrzewa atmosferę przed decydującym rozstrzygnięciem. Największe emocje wywołują spekulacje dotyczące premii, którą Real ma przeznaczyć na motywację piłkarzy Granady. Taki proceder jest w Hiszpanii zakazany, jednak piłkarze otwarcie przyznają, że bonusy dla innych drużyn są akceptowane.

- Moi koledzy przyznają, że Real może dać nam bonus za urwanie punktów Barcelonie. Według nich bonusy od innych klubów są normalne - przyznał Ivan Kelava, bramkarz Granady

Swojego oburzenia nie kryje Joan Gaspart, który w latach 2000-2003 był prezydentem Barcelony. - Real szkodzi piłce nożnej! Gdybym był piłkarzem Granady, to czułbym się urażony takimi plotkami. Oznaczałoby to, że ktoś sądzi, że można mnie kupić - stwierdził Gaspart.

- Wierzę w uczciwość w piłce. Jeśli jednak taki proceder zostałby odkryty, to uczestniczące w nim kluby powinny zostać ukarane - powiedział były działacz Barcelony.

Do końca sezonu Primera Division została już tylko jedna kolejka. Na ten moment pierwsza w tabeli jest Barcelona. Drugi jest Real, który do "Dumy Katalonii" traci jeden punkt.

O tym, kto zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii dowiemy się w sobotnie popołudnie. Początek meczu Granada - Barcelona i Deportivo - Real w sobotę o godz. 17. Realcja na Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE - To jest Twój LIVE.Danielle Grace, czyli nowa dziewczyna Cristiano Ronaldo?
Kto zostanie mistrzem Hiszpanii?