Primera Division. Barcelona - Real 1:2. Sędzia antybohaterem El Clasico. Nie uznał gola Bale'a, nie odgwizdał faulu na Messim [KONTROWERSJE]

2
Bramki: Pique (56.) Kartki: Suarez, Mascherano, Rakitić - żółta Skład: Bravo - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitić (74. Turan), Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar
Real Madryt
Bramki: Benzema (62.), Ronaldo (85.) Kartki: Ramos, Carvajal - żółta; Ramos - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Navas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modrić, Casemiro, Kroos - Bale (90. Vazquez), Benzema (78. Jese), Ronaldo
Barcelona przegrała na Camp Nou z Realem Madryt 1:2. Bramki strzelali Gerard Pique, Karim Benzema i Cristiano Ronaldo. Antybohaterem spotkania był sędzia Alejandro Hernandez, który nie uznał bramki Garetha Bale'a i nie odgwizdał ewidentnego faulu na Lionelu Messim.
Arbiter nie uznał gola Bale'a na 2:1 w 80. minucie. Walijczyk trafił do siatki po strzale głową. Początkowo arbiter nie miał nic do zarzucenia zawodnikowi Realowi, ale po konsultacji z sędzią bocznym odgwizdał faul. Zdaniem sędziów Bale sfaulował przy strzale Jordiego Albę.

Real ostatecznie i tak wygrał 2:1, bo niedługo po nieuznanym golu Bale'a do siatki trafił Cristiano Ronaldo.

Sędzia nie miał najlepszego dnia. Wcześniej nie odgwizdał faulu, gdy Lionel Messi był podcięty na linii pola karnego.

Real przerwał wspaniałą passę Barcelony, która miała serię 39 spotkań bez porażki. Mimo porażki "Duma Katalonii" ma bezpieczną przewagę w tabeli. Atletico Madryt traci do niej sześć punktów, a Real - siedem.