Liga hiszpańska. Real - Celta 7:1, nowy rekord Ronaldo

Real Madryt rozbił Celtę Vigo 7:1 w sobotnim meczu 28. kolejki Primera Division. Cztery bramki zdobył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jest od teraz piłkarzem, który najszybciej w historii strzelił 350 goli dla jednego klubu. Dla ?Królewskich? trafił w sumie 352 razy w 335 występach.

Mecz z Celtą Real zaczął niemrawo. Na prowadzenie wyszedł dopiero w 41. minucie, kiedy gola zdobył Pepe. Ronaldo trafiał na 2:0, 3:0, 4:1 i 5:1. Swoje bramki zdobył w 26 minut.

Przed meczem z Celtą Portugalczyk miał w dorobku 348 goli w 334 występach w Realu. Teraz przeszedł do historii jako zawodnik, który potrzebował najmniejszej liczby występów w jednym klubie, by zdobyć dla niego co najmniej 350 bramek. Taką informację podał serwis Sport Bible.