Puchar Króla. Barcelona pokonała Espanyol 4:1. Messi strzelił dwa gole i miał dwie asysty

1
Bramki: Messi (13., 44.), Pique (49.), Neymar (88.) Kartki: Neymar, Suarez, Pique, Messi - żółta Skład: Ter Stegen - Alves (68. Vidal), Pique, Mascherano, Alba - Turan (68. Rakitić), Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar
Bramki: Caicedo (9.) Kartki: Abraham, Moreno, Pau, Diop, Perez, Burgui, Roco - żółta; Perez - czerwona (za drugą żółtą), Diop - czerwona Skład: Pau - Lopez, Roco, Raillo, Alvarez - Perez, Abraham (60. Burgui), Diop, Asensio (46. Sevilla) - Moreno, Caicedo (41. Jordan)
Barcelona po rwanym, pełnym agresji, pyskówek i przepychanek meczu pokonała Espanyol 4:1 i właściwie zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Króla (rewanż 13 stycznia). Bohaterem był Lionel Messi, który strzelił dwa gole i zaliczył dwie asysty. Espanyol kończył mecz w dziewiątkę. Sędzia wyciągał kartki w sumie 14 razy.
Barcelona wzięła srogi rewanż na lokalnych rywalach, bo w weekend straciła z Espanyolem punkty w lidze - zremisowała 0:0. Ale pucharowe spotkanie lepiej zaczęło się dla gości.

Zabójcza kontra Espanyolu

W dziewiątej minucie szybką kontrę wyprowadził Asensio, przebiegł kilkadziesiąt metrów i zagrał do Caicedo, który nie miał kłopotów z pokonaniem Marc-Andre ter Stegena. Po chwili jednak rozpoczął się...

Spektakl Messiego

Argentyńczyk już w 14. minucie strzelił wyrównującego gola wykorzystując podanie od Andresa Iniesty, a przed przerwą pokonał Pau Lopeza po raz drugi. Wspaniale przymierzył z rzutu wolnego - piłka odbiła się od poprzeczki i spadła tuż za linię.

Kolejne dwa gole Argentyńczyk wypracował. Już w drugiej połowie asystował przy golach Gerarda Pique i Neymara. Wyjątkowej urody była zwłaszcza ta druga - przerzucił piłkę bez przyjęcia nad obrońcami wprost na nogę Brazylijczyka, który uderzył z powietrza po długim rogu.

Wysyp kartek

Espanyol grał już wtedy w dziewiątkę, bo z boiska wylecieli Hernan Perez i Diop. W sumie sędzia wyciągał w tym meczu kartki 14 razy. Spotkanie było co chwilę przerywane, bo byliśmy świadkami m.in. takich wydarzeń, jak popychanie i uderzanie piłkarzy w głowę (sędzia już nie był w stanie karać wszystkich przewinień). Były też mało wyszukane uszczypliwości - specjaliści od czytania z ruchu warg w hiszpańskiej prasie będą mieli nieprzespaną noc, tak długą będą mieli lekturę. Wylecieć z boiska powinien również Pau Lopez, który z premedytacją stanął na kostkę Messiego, ale arbiter tego nie zauważył.

Debiuty Vidala i Turana

W końcu w Barcelonie zadebiutowali Arda Turan i Aleix Vidal, ale obaj nic wielkiego nie pokazali. Turan "zasłynął" starciem z Lopezem. Chciał przeskoczyć bramkarza i zrobił to tak nieudolnie, że go zahaczył (po tej akcji było pierwsze duże spięcie między graczami). Vidal miał szansę na gola, ale piłkę, która zmierzała do bramki po jego strzale, wybił jeden z obrońców.