1
0
1
Granada
Bramki: Success (17.), Penaranda (37.) Kartki: Mendez, Success - żółta Skład: Fernandez - Doria, Lomban, Mainz, Foulquier - Perez, Krhin (73. Agbo) - Success (89. El Arabi), Rochina (77. Rico), Mendez - Penaranda
Sevilla
Bramki: Vitolo (45.) Kartki: Rami, Mariano - żółta; Rami - czerwona (za drugą żółtą) Skład: Rico - Mariano (74. Konoplanka), Rami, Kolodziejczak, Escudero - Vitolo, Iborra (46. Cristoforo), Krychowiak, Reyes - Gameiro, Llorente (46. Banega)
Sevilla przegrała 1:2 z Granadą w wyjazdowym meczu 18. kolejki ligi hiszpańskiej. Przy jednej z bramek dla gospodarzy błąd popełnił Grzegorz Krychowiak.
Polski pomocnik pomylił się w 37. minucie spotkania. Źle przyjął piłkę na swojej połowie i zabrał mu ją Adalberto Penaranda. Napastnik Granady po krótkim, szybkim rajdzie pokonał bramkarza gości precyzyjnym uderzeniem przy słupku. Był to gol na 2:0, bo wcześniej - w 17. minucie - bramkę zdobył Isaac Success (wtedy po błędzie Sergio Rico, który odbił piłkę wprost pod nogi rywala).

Sevilla zdobyła jeszcze przed przerwą kontaktowego gola, którego autorem był Vitolo. W drugiej połowie miała wiele szans na zdobycie kolejnych, ale świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Andres Fernandez. Podenerwowani goście zakończyli mecz w dziesiątkę. Czerwoną kartkę (za dwie żółte) otrzymał Adil Rami.

Po tym spotkaniu Sevilla zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli i traci już 15 punktów do prowadzącego Atletico Madryt. Granada zajmuje 16. pozycję.