Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krychowiak w jedenastce roku "France Football"!

Grzegorz Krychowiak znalazł się w najlepszej jedenastce 2015 roku prestiżowego "France Football"!

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Polak zasłużył sobie na miejsce w tej drużynie swoimi dobrymi występami w Sevilli oraz w reprezentacji Polski. - 2015 rok był dla niego pasmem sukcesów. Kluczowy piłkarz Sevilli, która wygrała Ligę Europy po pokonaniu Dnipra Dniepropietrowsk. Solidny w defensywie, strzelał też ważne gole. Kluczowy w reprezentacji Polski, czekamy by zobaczyć go w czerwcu we Francji z niecierpliwością - napisano w uzasadnieniu.

Krychowiak niedawno został doceniony również przez fanów Sevilli. Wybrano go najlepszym piłkarzem klubu w tym roku. Zdobył 39 proc. głosów. - Architektów sukcesów było wielu, ale dla fanów Sevilli, najbardziej znaczącym graczem był Grzegorz Krychowiak - napisano na stronie internetowej "Estadio Deportivo", które zorganizowało sondę.

Jedenastka roku France Football

W zespole "France Football" w drugiej linii obok Krychowiaka znaleźli się Andres Iniesta oraz Kevin de Bruyne. Najliczniej reprezentowana jest FC Barcelona; oprócz Iniesty wyróżniono Daniego Alvesa, Lionela Messiego oraz Neymara. Bayern Monachium i Real Madryt mają tylko po jednym piłkarzu - odpowiednio Davida Alabę i Cristiano Ronaldo. Jedenastkę uzupełniają Gianluigi Buffon i Giorgio Chiellini z Juventusu oraz Diego Godin z Atletico Madryt.

"France Football" to jedno z najbardziej prestiżowych czasopism piłkarskich. Powstało w 1946 roku, od 1956 roku wręczało "Złotą Piłkę", czyli nagrodę dla najlepszego piłkarza grającego w Europie. W 2010 roku połączono plebiscyt "France Football" oraz nagrodę dla Piłkarza Roku FIFA. W ten sposób przyznaje się Złotą Piłkę FIFA.

Wybierz Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]


Mobilna wersja plebiscytu na Ikonę Sportu 2015 czytelników Sport.pl [GŁOSOWANIE]