Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. De Gea podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United

David de Gea podpisał kontrakt z Manchesterem United do 2019 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok. Hiszpański bramkarz miał podpisać umowę z Realem Madryt, ale tak się nie stało z powodu błędów formalnych.
O podpisaniu kontraktu poinformowała oficjalna strona "Czerwonych Diabłów". - Cieszę się z rozpoczęcia nowego etapu w karierze w United. Zawsze czerpałem przyjemność z występów u boku takich świetnych zawodników przy dopingu naszych fantastycznych kibiców. Old Trafford to dla mnie idealne miejsce, by kontynuować karierę - powiedział de Gea.

Wcześniej prezes Realu Madryt zapowiedział, że nie będzie starał się o de Geę w zimowym okienku transferowym. De Gea miał stać się bramkarzem "Królewskich" pod koniec sierpnia. Real chciał zbić cenę odstępnego za bramkarza, jednak włodarze "Czerwonych Diabłów" kategorycznie się nie zgadzali. W efekcie porozumienie zostało zawarte za późno (okienko transferowe zamykało się o północy) i z transakcji nic nie wyszło.

Stara umowa de Gei wygasała wraz z końcem sezonu 2015/2016 i 1 lipca przyszłego roku Hiszpan stałby się wolnym zawodnikiem. Wtedy mógłby za darmo przenieść się np. do Realu, do czego Manchester nie chciał dopuścić.De Gea nie przechodzi z MU do Realu, świat się śmieje [MEMY]