Primera Division. Atletico z Valencią na remis

Gracze Atletico Madryt zremisowali w 26. kolejce La Liga z Valencią 1:1. Na listę strzelców wpisał się Koke (Atletico) i Mustafi (Valencia). Arbiter tego spotkania Santiago Jaime Latre pokazał 13 żółtych kartek, w tym dwie dla Fuego, które oznaczały czerwony kartonik dla gracza Valencii.

Kibiców w Hiszpanii rozgrzali w samo południe piłkarze Barcelony, którzy ograli na Camp Nou Rayo 6:1 i objęli prowadzeni w tabeli Primera Division. Na drugie miejsce spadł Real Madryt, który niespodziewanie przegrał z Athletic Bilbao (0:1). W hicie 26. serii spotkań mierzyły się zespoły Atletico i Valencii.

Z każda minutą meczu zarysowywała się coraz większa przewaga Atletico, ale sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 33. minucie spotkania wynik otworzył Koke. Gracz Atletico wykorzystał zamieszanie w polu karnym Valencii po stałym fragmencie gry i płaskim strzałem pokonał Alvesa.

W 78. minucie do wyrównania doprowadził Mustafi. Parejo uderzył mocno z wolnego, a bramkarz Atletico odbił piłkę na poprzeczkę. Dopadł do niej Mustafi, który strzałem głową skierował ją do bramki.

Na boisku było przede wszystkim dużo walki, czego można było się spodziewać zwłaszcza po drużynie Simeone, ale gracze Valencii nie zamierzali odstawiać nogi. Spotkanie nie należało do najładniejszych - sędzia Santiago Jaime Latre odgwizdał łącznie 39 fauli. Pokazał też 13 żółtych kartek, w tym dwie dla Fuego, które oznaczały czerwony kartonik dla zawodnika Valencii.

Atletico ma 55 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli - traci siedem punktów do prowadzącej Barcelony i sześć do drugiego Realu. Valencia jest czwarta, ze stratą jednego punktu do Atletico. W następnej kolejce spotkań podopieczni Simeone zmierzą się z Espanyolem, a rywalem Valencii będzie Deportivo.