Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Primera Division. Przebudowa Santiago Bernabeu wstrzymana

Sąd Najwyższy w Madrycie wstrzymał wartą ponad 400 milionów euro przebudowę stadionu Realu Madryt, cofając porozumienie w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego okolic stadionu.
Plany przebudowy stadionu Realu są znane od dawna. Klub chce dostosować obiekt do obecnych standardów m.in. poprzez zamontowanie rozsuwanego dachu i zwiększenie pojemności do około 90 tys. miejsc, ale także zwiększyć możliwości potencjalnego zarobku poprzez dobudowanie galerii handlowej i hotelu. Kosz przebudowy wyceniono na ponad 400 mln euro.

W środę wieczorem Real w komunikacie na swojej stronie internetowej poinformował, że madrycki Sąd Najwyższy cofnął porozumienie w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego okolic stadionu. Oznacza to, że dopóki nowe porozumienie nie zostanie osiągnięte, przebudowa nie ma prawa ruszyć.

To nie pierwszy raz, gdy przebudowa stadionu Realu jest wstrzymywana. W sierpniu ubiegłego roku sąd nakazał wstrzymanie wszelkich działań przy projekcie, gdy Komisja Europejska wszczęła śledztwo w sprawie nieuprawnionej pomocy publicznej od władz miasta.

Więcej o:
Komentarze (4)
Primera Division. Przebudowa Santiago Bernabeu wstrzymana
Zaloguj się
 • nik131

  Oceniono 22 razy 6

  I BARDZO DOBRZE BO TE TERENY NIE POWINNY BYC ICH WŁASNOSCIA

 • nik131

  Oceniono 9 razy 3

  Niech oddadza te tereny

 • debesciak04

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe jak to będzie

 • czlowiek-z-planem

  Oceniono 22 razy -8

  I dobrze. Nikt nie powinien być ponad prawem.

  Pozdrawiam. Kibic nie-farsalony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX